ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Peygamberimizin Resmi Diye Servis Edilen Resim

Peygamberimizin Resmi Diye Servis Edilen Resim

Tarih 27 A?ustos 2014, 21:06 Editör

Peygamberimizin Resmi Diye Servis Edilen Resim aslında İran Şia yalanı ve saçmalığının ta kendisidir.


Bu resim birçok kimse tarafından Hz. Peygamberin SAV resmi olarak bilinmekte ve evlerin duvarlarını dahi süsleyebilmekte. Bu resmin aslında hak mezhep olmayan İran Şia yalanı ve saçmalığının olduğunu bu alıntı yazıyı sitemize eklemek zaruri olmuştur.

İşte alıntı yaptığımız yazı:

Hz. Muhammed’in resmini Marslılar mı yaptı?

Başlık ve görsel için çok özür dilerim.Elbette bir ironi. Çok hassas bir konu farkındayım ve kimsenin manevi duygularını rencide etmek gibi  bir niyetim yok. Arama sonuçlarında böyle bir başlıkla çıkmasını sağlamak , bu saçmalığa bir nebze olsun katkıda bulunmak   gayesiyle yazıldı.

Bu mesele birkaç sene önce konuşulmuş  önemli bir gelişme olmayınca gündemden düşmüştü. Fakat artık sözkonusu resim yaygınlaşmaya başladı. Halk kültüründe yer bulmuş   Hz. Ali’nin resimleri gibi bu resim de özellikle İran’da yaygın bir şekilde kullanılıyor. Solda görselini verdiğimiz resim peygamberin sureti diye cep telefonlarına mesaj olarak gönderilmeye başlandı. Arkasında ise bugünün Türkiye’sinde çok tanınan dini gruplar (cemaatler,tarikatlar) olduğu söyleniyor. Sözde  Hz. Muhammed’in Şam yolculuğu sırasında görüştüğü Rahip Bahira onun resmini yapmış?

Daha ilk bakışta, değil Ortadoğu’da 6.yüzyılın bilinen dünyasında bu resmi yapabilecek teknik kapasiteye sahip bir ressamın olamayacağını  resimden az çok anlayan herkes anlar.  Hiperrealizm o çağda dünya üzerinde henüz mevcut olmadığına göre bu işin arkasında mutlaka dünya dışı varlıklar, mesela Marslılar olmalıydı (!)

Gerçek olan ise bu fotoğrafın doğulu genç kız ve kadınların erotik fotoğraflarını oryantal dekor olarak kullanan 1878 Avusturya doğumlu Rudolf Lehnert’ e ait olduğudur. (sağdaki görsel) Siyah beyaz çekilen fotoğraf  sonradan renklendirilmiş.  İşin buraya kadar olan kısmını fazla uzatmadan aşağıda linklerini verdiğim bağlantılar  Türkçe’ye çevrilip incelenirse konu net biçimde anlaşılacaktır.

Resim  İran mahreçli olduğuna göre dönüp dolaşıp Peygamber ve Rahip Bahira’yla ilişkilendirilmesi ancak  ‘Acem Palavrası’ yla izah edilebilir.  İşin trajikomik tarafı müslüman kadınların erotik fotoğraflarını çeken batılı oryantalistin bir fotoğrafını Hz. Muhammed’in resmi olarak kabul eden ve bunu geniş kitlelere mal etmeye çalışan zihniyetin İslamiyet’e verdiği zarardır. Bu işlerin sonu nereye varacaktır? Son yıllarda İslam adına yapılan yanlışların varacağı son nokta bu mudur?


 

Kenan Böğürcü- 19.01.2014


Sitemiz Not: Adıyaman Kahta ilçesi Menzil köyü camiinde görevli ve aynı zaman da Gavsı Sani ks. Hazretlerininde müezinliğini yapan Molla Metin'e bu resim sorulduğunda, "Bu resmin Peygamber Efendimize sav iftiradır." şeklinde cevap alınmıştır. Bu resmi herhangi bir ehli tarikat elinde bulundurup, yayıyorsa bilsin ki Allah Resulune sav iftira atıyordur.

***

-http://www.blog.sami-aldeeb.com/2011/12/27/la-photographie-orientaliste-de-lehnert-et-landrock-et-limage-iranienne-du-prophete-mahomet/

-http://lehnertandlandrock.net/bio.html

-http://www.arcadja.com/auctions/fr/lehnert_rudolf__landrock_ernest/artiste/81366/

Bu haber 56105 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
REDDİYELER

Şefaat İnancı Tembelleştiriyor mu?

Şefaat İnancı Tembelleştiriyor mu? Şefaat İnancı Tembelleştiriyor mu?

Devletleri çökerttiler Cemaatler de çökerse, her şey biter

Devletleri çökerttiler Cemaatler de çökerse, her şey biter Yusuf Kaplan'ın yerinde analizleri..

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign