ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
IGMG Milli Görüş Teşkilatında Neler Oluyor? Muhammed Hamidullah!

IGMG Milli Görüş Teşkilatında Neler Oluyor? Muhammed Hamidullah!

Tarih 24 Nisan 2016, 22:55 Editör Yönetici

Muhammed Hamidullah ve Milli Görüş hakkında..

Geçtiğimiz gün sitemize gelen şikayet mailleri münasebeti ile, büyük hizmetlere muvaffak olmuş, yıllardır hayranlık ve takdir ile takip edilen IGMG Avrupa Milli Görüş teşkilatlarının Abdülaziz Bayındır ile yaptığı müşterek çalışmalar hakkındaki şikayetleri dile getirmiştik. (Görüntülemek için tıklayınız) Avrupa’daki kardeşlerimizin bu şikayetleri ciddiye alınarak, hakkında resmi bir açıklama ve düzeltme yapılana dek gelen şikayetleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Ehline malumdur ki Muhammed Hamidullah ehli sünnet olan selef ve halefin aksine “Miraç hadisesinin cismani değil sadece ruhani bir hadise olduğu” iddiasıyla bilinir.

Merhum Ahmed Davudoğlu hocaefendi Hamidullah’ı “Din Tahripçileri” isimli kitabında özel bir başlık altında eleştirmiş, bir diğer yazısında ise Hamidullah’ın paslı silsilenin (din tahripçilerinin) son halkalarından biri olduğu, onun Peygamber (Aleyhisselam) hakkında yazdığı kitaplarında Kur’an-ı Kerim’in Cebrail (Aleyhisselam) vasıtası ile indirildiğine dair yani vahiy mahsulü olduğuna dair bir işaret bulunmadığını kaydettikten sonra, talebelik yaptığı Mısır’da çok reformcu gördüğünü, bu bakımdan Hamidullah’a şaşmadığını, fakat onu bir din yetkilisi gibi kabul ederek Türkiye’de fesat tohumu ekmesine müsaade edenlere şaşıp kaldığını zikretmektedir.

Merhum Necip Fazıl Kısakürek ise “Türkiye’nin Manzarası” isimli eserinde Muhammed Hamidullah’ınİslam Peygamberi eserini adından başlayarak eleştirir ve Muhammed Hamidullah’ın bu eserini baştan sona kuru akılla kaleme aldığını da ifade etmektedir. Üstad Necip Fazıl toplam 19 maddede özetlediği bu eseri eleştirdikten sonra şunları ifade eder: “Evet; bütün bunları eyleyen, dinden, imandan, aklın iç yüzünden, felsefeden, Doğu ve Batı muhasebesinden ve her idrak fakültesinden yoksun bir bedbahtınİslâm, âlim ve mütefekkiri diye piyasaya sürülmesinden ve bugüne dek bir fikir ve itikat jandarması marifetiyle durdurulmuş olmamasından büyük felâket düşünülemez.”

Sadreddin Yüksel hocaefendinin ise Muhammed Hamidullah’ı eleştirdiği “Hamidullah’ın İki Eseri Üzerine Bir Araştırma” ismi ile müstakil bir reddiye kitabı mevcuttur. Sadreddin hocaefendi bu kitapta Hamidullah’ın “İslam Peygamberi” ve “Resûlullah Muhammed” isimli kitaplarındaki itikadi ve ilmi yanlışları reddiye usulü ile sıralar.

Her ne kadar Yaşar Nuri Öztürk, Muhammed Hamidullah’ı “Pakistan asıllı dev bir bilim adamıdır” veyaMustafa İslamoğlu “Üstadımdır” diye göklere çıkarıyorsa da neticede Muhammed Hamidullah Ehl-i Sünnet’e aykırı görüşleri olan ve bu görüşlerini hususunda halkın mutlak suretle uyarılması gereken birisidir.

Avrupa’da faaliyet gösteren, bir çok öncü ve büyük hizmetlere muvaffak olmuş, yıllardır hayranlık ve takdir ile takip edilen IGMG (Islamische Gemeinschaft Milli Görüş) Avrupa Milli Görüş Teşkilatları’nın Muhammed Hamidullah’ı anma programları düzenlerken, kitaplarını şiddetle tavsiye ederken, camilerinde okuttuğu hutbelerde ismini zikrederken ve hazırladığı belgesellerde Hamidullah’dan “Mevdudi gibi alimleri yetişriren üstad” ve “Peygamber varisi bir alim” diye taltif ederek bahsederken, Hamidullah’ın ehli sünnet ile bağdaşmayan görüşleri hakkında halkı uyarmaması ve bunlardan bahsetmemesi dikkat çekiyor!

Anma Programları
(Tam boyutta görüntülemek için resmin üzerine tıklayınız)

582584_10200654470190637_692346919_n182f0044ee

Kitap Tavsiyeleri

IGMG’nin yayın organı Persfektive Dergisi’nde, Hamidullah’ın tartışılan ve bir çok yanlış görüşünü ihtiva eden “İslam Peygamberi” kitabının tanıtımı. Tanıtımda kitaptan övgü ile bahsedilirken, içerisinde yer alan tehlikeli görüşler hakkında en ufak bir uyarı dahi yok;

Kaynak: http://www.igmg.org/uploads/media/Perspektive_2008-03.pdf

(Tam boyutta görüntülemek için resmin üzerine tıklayınız)

untitleduntitled

Hutbelerde “Hamidullah”

IGMG Bünyesindeki camilerde okutulan ve camianın İrşad başkanlığı tarafından hazırlanan hutbe metninde yukarıda afişini gördüğünüz “Önden Gidenler” anma programının tanıtımı dahilinde, kendisinden minnet ve iltifat ile bahsedilen zevat arasında Muhammed Hamidullah’da mevcut. Üstelik Muhammed Hamidullah’ın isminin Hamidullah’a zehir zemberek hakaretleri bulunan merhum Necip Fazıl Kısakürek ile yan yana zikredilmesi çok manidar…

Kaynak: http://www.igmg.org/tr/haberler/yazi/2013/02/22/hutbe-oenden-gidenler.html

(Tam boyutta görüntülemek için resmin üzerine tıklayınız)

web1Belgesellerde Hamidullah

IGMG tarafından hazırlanan “Önder Gidenler” isimli belgeselde yine Hamidullah’dan övgü ile bahsedilirken, yanlış görüşleri hakkında hiç bir uyarıda bulunulmuyor;

IGMG’deki Muhammed Hamidullah nüfuzu bunlar ile de sınırlı değil, daha fazlası için “www.igmg.org/tr” adresindeki arama bölümüne “Muhammed Hamidullah” yazıp aratarak, camianın Muhammed Hamidullah ile alakalı haberlerini ve tanıtımlarını görebilirsiniz.

IGMG Yetkililerinden Ricamız

Her ne kadar bizim zihnimizde öyle bir zan tevarüd etmeyip, hüsnü zan üzere olsak da, bahsedilen faaliyetlere bizzat şahit olan Avrupa’daki kardeşlerimizin zihninde oluşan “IGMG Muhammed Hamidullah’ın bütün görüşleri ile mutabık” zannının defi için, Muhammed Hamidullah’ın ehli sünnete muhalif görüşlerini beyan eden ve bunlardan camia yetkililerinin beri olduğuna dair resmi bir yazı yayınlaması, bunu Hamidullah’ı tanıttığı dergilerde, web sitesinde, hutbelerde, video ve afişlerde yayınlamasıdır. Bu sayede bu göklere çıkaran ve iltifatlar içeren yayınlar vesilesi ile hiç bir islami temeli olmayan kardeşlerimizin Muhammed Hamidullah’ın yanlış görüşlerine düçar olma tehlikesini önlenmiş olur.

DEVAM EDECEKTİR…

Bu haber 18535 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
MUHAMMED HAMİDULLAH

Cübbeli Hocadan Ahmet Şimşirgil ve Hamidullah Yorumu

Cübbeli Hocadan Ahmet Şimşirgil ve Hamidullah Yorumu Cübbeli Hocadan Ahmet Şimşirgil ve Hamidullah Yorumu

Hamidullah kimdir?

Hamidullah kimdir? Hamidullah kimdir?

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign