ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Alparslan Kuytul’un Allah arşın üstünde dalaleti

Alparslan Kuytul’un Allah arşın üstünde dalaleti

Tarih 24 Kasym 2015, 21:22 Editör Yönetici

Alparslan Kuytul’un Allah arşın üstünde dalaleti

Ehli sünnete muhalif birçok görüşü olan Alparslan Kuytul önce “Allah mekandan münezzeh” diyerek gerçek olan itikadi görüşü paylaşıyor. Sonra da ibn-i Teymiyye’den etkilenmiş olduğundan dolayı “Allah’arşın üzerinde” diyor ve “Arşın üzerinde mekan ve zaman yoktur” diyerek kendince yorum getiriyor. Buna da Taha suresi 5. ayeti delil olarak getiriyor.CAFER-İ SADIK RADIYALLAHU ANH BUYURUYOR Kİ:
   “Allah’u Teala’nın bir şey üzerinde olduğunu,  yahud birşeyden olduğunu söyleyen kafirdir.  Çünkü bir şey üzerinde olsaydı, o şey onu  kaldırırdı. Eğer birşeyde olsaydı, onda  belirmiş olurdu. Birşeyden olsaydı, sonradan  olma olurdu. Allahu Teala bunların hepsinden  münezehhtir. (Muhammed Rebhâmi, Rıyad’ün-Nasıhin, s. 45)

Bu haber 20884 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
ALPARSLAN KUYTUL

ALPARSLAN KUYTUL KİME HİZMET EDİYOR?

ALPARSLAN KUYTUL KİME HİZMET EDİYOR? Genç Hoca: Alparslan Kuytul hakkında uzun zamandır takip ederek, gözlemleyerek vardığım sonucu sizlerle paylaşmak i...

KUYTUL EKRANLARDA TEKRAR DEŞİFRE EDİLDİ

KUYTUL EKRANLARDA TEKRAR DEŞİFRE EDİLDİ Süleyman Soylu'nun katıldığı bir program Kuytul tekrar deşifre edildi..

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign