ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Bir Vehhabinin Ehli Sünnete Dönüşü

Bir Vehhabinin Ehli Sünnete Dönüşü

Tarih 09 Kasym 2015, 16:58 Editör

Bir Vehhabinin Ehli Sünnete Dönüşü

Soru:

 

Selamü aleyküm hocam, Allah sizden razı olsun sohbetlerinizi Yutubeden dinliyorum. Ben Avrupada yaşıyorum bir sorum var hocam.

Hocam 23 yaşındayım, bundan 3 sene önce Selefi Vehhabi fikirlerim vardı ama ne Vehhabinin ne Selefinin ne olduğunu biliyordum. Ama ben Osmanlı'yı seviyordum, çünkü Peygamber Efendimizin (Sallalahu aleyhi vesellem) hadisini biliyordum İstanbul'un fethi için. Hocam sonradan öğrendim ki Osmanlı'ya karşı kurulmuş bir mezhep ve sonra onları dinlemeyi bıraktım.

Hocam, şimdi ben ne yapmalıyım ben Haricî miydim önce? Allah sizden razı olsun

 

Cevap:

 

ve aleyküm selam ve rahmetullah

 

Vehhabilik, İngilizlerin Osmanlı'yı yıkmak için kurdukları Harici ideolojiye sahip olan kanlı bir mezheptir. Ellerinde bu ümmetin kanı vardır.

Vehhabiler, tıpkı Şiiler gibi takiye yaparak kendilerini selef alimlerine nisbet eder ve 'biz selefiyiz' derler. Bu bir hile, bir illüzyondur.

Dünyada, kendilerinin dışındaki tüm müslümanlara müşrik derler ve kanlarını, mallarını ve namuslarını helal addederler.

Peygamber ya da sahabe kabri olması farketmeksizin, tüm kabirleri ve içinde kabir olan Allah'ın mescitlerini şirk damgası vurarak bombalar ve yıkarlar. (Işid denilen terör örgütünde de bunun örneklerini gördük.)

 

Bugün dünyada, insanları İslamdan uzaklaştırmak ve seçenekler arasından çıkarmak için maşa olarak kullanılan üç tane terör örgütü vardır:

El Kaide, Taliban, Işid.

 

Kendilerinin İslamı temsil ettiğini iddia ederek masumların kanını döken bu üç örgütün de ortak noktası, Vehhabi-Selefi bir ideolojiye sahip olmasıdır.

Bunlardan Taliban'ın yaptığı son eylem, sadece biz müslümanların değil, tüm dünyanın kanını dondurmuştur. Allah rızası için(!) Pakistan'da bir okulu basmış ve 140 tane masum çocuğu öldürmüşlerdir.

 

Bir beldeyi fethe giden İslam ordusuna, "Ağaçları kesmeyin, hayvanları öldürmeyin, yaşlılara, çocuklara ve kadınlara dokunmayın, kiliseleri yıkmayın..." buyurarak, ağaçların bile hakkını gözeten Allah'ın Resulü aleyhisselam, mahşer günü sünnet yolunu terketmiş olan bu cahilleri

yakalayınca ne yapacak çok merak ediyorum.

 

Allah Teala, kitabımızda buyurdu ki; "...Kim, bir insanı haksız yere öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de, bir kişinin hayatını kurtarırsa, bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur..." (Mâide 32)

Dikkatle bak ki, Mevlamız âyette, 'bir müslümanı öldürürse' demiyor, 'insanı öldürürse'diyor ve bu suçu bütün insanlığı öldürme günahıyla eşit tutuyor. Allah'ın kelimeleri böyle söylerken, bunlar hangi kitapla amel ediyor?

 

Resûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem) ise, bunlar hakkında, “Hariciler, cehennem köpekleridir.” buyurarak, adeta insanlara saldırma tabiatlarının nerden geldiğini bize beyan etmiş oluyor. (İbni Mâce - Mukaddime 173)

 

Ebû Umame radiyallahu anh şöyle demiştir: "Öldürülenler (Hariciler), gökyüzünün altında öldürülenlerin en şerlileridir. Öldürülenlerin en hayırlısı ise, cehennem köpeklerinin (Haricilerin) öldürdükleri kimselerdir. Bu cehennem köpekleri olan Hariciler, önceden Müslüman idiler. Sonra kâfir oldular. Ebû Galib diyor ki: “Ey Ebû Umame, bu senin söylediğin bir söz müdür?” dedim. O da şöyle dedi: “Ben bu sözü, bizzat Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'den işittim.” (İbn Mace - Mukaddime 176)

 

Abdullah İbni Ömer, Haricîleri Allah’ın kötü yaratıkları olarak görür ve "Onlar, kâfirler hakkında inmiş olan ayetlere gidip, bunları Müslümanların aleyhine tevil ettiler” derdi. (Buhari)

 

Yine bu Vehhabilerin bir ortak noktası da, Allah'ın Peygamberinin övgüsünü almış ceddimiz Osmanlı'ya karşı olan derin düşmanlıklarıdır. Bu tükenmez kin, kendilerini çok yerde ele vermelerine ve maskelerini düşürüp gerçek yüzlerinin ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

 

Elhamdülillah ki, sen de Resulullah'ın, bid'at ve şirk içinde olan(!) bir komutanı ve askerlerini övmeyeceğini bildiğinden dolayı, bu kanla beslenen ideolojiyi terketmiş ve tövbe ederek Ehli Sünnet vel Cemaat itikadına dönmüşsün. Allah ayaklarını kayırmasın.

 

Eğer sohbetlerimize gelemeyecek mesafedeysen, Youtube da devamlı Ehli sünnet olan hocaları izlersin. Bid'at ehli olan Vehhabi-Selefilerden, Şii'lerden ve modernist mezhepsizlerden uzak durasın.

 

Konuyla alakalı olarak, 'Fatih Sultan Mehmet müşrik miydi ey sapık Vehhabiler?' sohbetimi izlersen detay alabilirsin...


Fi emanillah


Kerem Önder

Bu haber 17050 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
SELEFİLİK-VEHABİLİK

Selefi Maskeli Sapık Vehabilerin Bozuk İtikadına Örnek

Selefi Maskeli Sapık Vehabilerin Bozuk İtikadına Örnek Selefi Maskeli Sapık Vehabilerin Bozuk İtikadına Örnek

Selefîlerle Osmanlı da mücadele etmişti…KADIZADELİLER

Selefîlerle Osmanlı da mücadele etmişti…KADIZADELİLER Selefîlerle Osmanlı da mücadele etmişti…KADIZADELİLER

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign