ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Abdülkadir Polat denen cahil hakkında

Abdülkadir Polat denen cahil hakkında

Tarih 10 Nisan 2021, 21:01 Editör Yönetici

Abdülkadir Polat denen cahil hakkında

Abdülkadir Polat denen bir cahil var, video veya uzun bir yazı ile cevap vermemi istediler kendisine. Derslerini izledim, cehaletin ete kemiğe bürünmüş hâli! Sadece birkaç misal verip bırakacağım:

1-Kendisinin selefi olduğunu söyleyen bu eleman diyor ki: "Biz selefiler dinimizi taa 12. asırda yaşayan Maturidi'den, Eşari'den öğrenmedik!"
İmam Maturidi hazretlerini ve İmam Eşari hazretlerinin Peygamberimiz Aleyhisselamdan çok sonra geldikleri için din öğrenilmeyeceğini dile getiren bu komik ergene evvela 3 zatın doğum tarihini öğretelim:

İmam Maturidi: 850
İmam Eşari: 873
İbn Teymiyye: 1263
Hem tarihleri yanlış bilip, hem yanlış bildiği tarihlere dayanarak daha eski olanın daha makbul ve selefi (!) olduğu gibi komik bir usül elde eden bu arkadaş, kendi usulüne göre o zaman İbn Teymiyye'yi terkedip İmam Maturidi'ye tabi olmalıdır. Zira bu komik usulü ortaya koyan kendisidir.
2-Bu atar ergen yine, sufilerin ve tasavvufun tamamını bir kalemde silip tekfir ederken: "Sufiler Moğollarla işbirliği yaparken biz ve tabi olduğumuz âlimler Moğollara cihad ediyorduk" diyor.
Moğollara karşı cihad ederken talebeleri, müridleri ile beraber şehid olan Kubreviye tarikatı şeyhi Necmeddin-i Kübra, Şeyh Feriduddin Attar, Ahi Evran, Kemaleddin İsfahani, Turesan-ı Veli, Necmüddin Serbarî ve daha nice sufilerin sadece isimlerini zikretmek bile bu cahil soytarıya cevap olarak kâfidir.
Daha fazla uzatmamak adına bu adamla alakalı cevabî yazı ve video isteyen genç kardeşlerimize bu kısa yazıyla iktifa edeceğimi bildiriyorum. Zira adamın, akidevî yönünü bıraktım somut net tarih bilgilerinde bile alenen yalan konuşup yanlış bilgiler aktardığını gördüm. Hani insan doğru somut bilgileri yanlış tevil etse veya doğru bilgiyi bizden farklı yorumlasa o kişinin dedikleri dikkate alınır yine reddedilecekse bile güzelce okunur, dinlenir, tartılır. Ama bu adam, tasavvufa hakaret ederken "Moğollara ajanlık ettiler" derken bile bir sufi olan Fütüvvet şeyhi Ahi Evran'ın Moğollar tarafından şehid edilişini kendi lehine kullanacak kadar tutarsız, İmam Maturidi'ye akidesinden tevbe etmiş diyecek kadar atmasyonlu cahil, imamların doğum tarihlerini de 400 sene sonra olarak gösterecek kadar hain maksadlı bir yalancı olunca kayda değer biri olmadığı aşikare olmuştur. Dileyene şu kısa yazımdaki hataları bile kâfi gelir.

Yazar Harun Çetin

Bu haber 2795 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
ABDULKADİR POLAT

ABDÜLKADİR POLATIN CEHALETİ TESCİLLENDİ - SAHTEKAR YALANCININ SONU

ABDÜLKADİR POLATIN CEHALETİ TESCİLLENDİ - SAHTEKAR YALANCININ SONU ABDÜLKADİR POLATIN CEHALETİ TESCİLLENDİ - SAHTEKAR YALANCININ SONU

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign