ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Kolpacı Ali Denizci Deşifresi..

Kolpacı Ali Denizci Deşifresi..

Tarih 22 Aralyk 2019, 22:41 Editör Yönetici

"İmama yumruk atan" kolpacı Ali'nin yalanı elinde patladı


Sosyal medyada ve yakın çevresinde ‘Kolpacı Ali’ olarak bilinen Ali Denizci’nin “Yahya Efendi Türbesi’nde başından geçtiğini iddia ettiği ‘İmama tekme’ hikayesinin tamamen palavra olduğu ortaya çıktı.

Sosyal medyada ve yakın çevresinde ‘Kolpacı Ali’ olarak bilinen Ali Denizci’nin yalanı ortaya çıktı. Yahya Efendi Türbesi’nde başından geçen ‘İmama yumruk’ anısıyla gündeme gelen Ali Denizci’nin anlattığı hikayenin tamamen palavra olduğu öğrenildi. Anlattığı hikaye sayesinde Müslüman olduğunu savunan ve bir dönem Ayşe Arman tarafından yere göğe sığdırılamayan Denizci’nin diğer yandan misyonerlik faaliyetlerinde bulunduğu öğrenildi.

‘Müslüman olup olmadığı belli değil’

Yahya Efendi Camii İmamı Bekir Çetintaş, Ali Denizci’nin Müslüman dahi olup olmadığının belli olmadığını belirterek, “Balat’ta kahvehanesi olan, oradaki sinagogla dirsek teması içerisinde olan, bizzat iş ortağı Yahudi olan bir kimse. Kendisinin tavırlarında iki tane tehlike görüyorum. Birincisi, evet hatasız insan yoktur ama bir din görevlisine, bir imama attığı yumruğu ballandıra ballandıra anlatan bir kimse bunu meşrulaştırmış olur. İkinci tehlike, buralara gelin, rahat rahat rakınızı içkinizi alın, buralarda için, hoca efendi size meze ikram eder, demiş oluyorlar” şeklinde konuştu. Bekir Çetintaş, konuşmasının sonunda herkesin bu konuda bilgilendirilmesini de istedi.

Hem ‘Kolpacı’ hem de misyoner

İstanbul Balat’ta, Musa Dede takma adını kullanan ve asıl adı Lari Dilmen olan Yahudi bir ortak ile Deliler Kıraathanesi isimli bir mekan işleten Ali Denizci hakkında bir gerçek daha ortaya çıktı. Deliler Kıraathanesi’nde misyonerlik faaliyetleri yürüttüğü öğrenilen Denizci’nin, burs verdiği öğrencileri Yahudilerle iletişim kurmaya zorladığı ve Müslümanlar ile Yahudiler arasında diyalog kurmaya çalıştığı tespit edildi. Denizci’nin, ‘hayırsever’ maskesi takarak, bazı Müslümanlara yaptığı yardımlarla ise misyonerlik faaliyetlerini örtmeyi amaçladığı öğrenildi. Konuya ilişkin açıklama yapan İsmailağa Cemaati’nden Salih Diner, Lari Dilmen’le birlikte Ali Denizci’nin söz konusu kıraathanede misyonerlik faaliyetleri yürüttüğünü doğruladı. Diner, kıraathanede ayrıca Cemal Nur Sargut gibi kadınlar tarafından tasavvuf sohbeti verildiğini de belirterek tehlikeye dikkat çekti.

Diner, Denizci’nin Lari Dilmen ile beraber burs verdikleri 150 talebeye kitap okumayı yasaklattıkları ve bu talebeleri Yahudilerin evlerinde misafir ettikleri şeklindeki sözlerini hatırlatarak, “Peki tövbe eden bir Yahudi bunu yapar mı? Ali Denizci bu çalışmalarda tek değil ki, Lari Dilmen ile beraber yürütüyor bu faliyetleri. Lari Dilmen Yahudilikten döndü ise neden hâlâ burs verdikleri müslüman çocukları Yahudilerle kaynaştırıyor?! Ve yine bizzat Ali Denizci'nin itirafı ile, neden dini kitap okumalarını yasaklatıyor?” diye sordu.

Diner, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bakın bu adam burs verdiği gençleri Yahudi evlerine götürüyor" diyoruz "ama sokaktakilere battaniye veriyor" diye cevap veriyorlar. "Bakın bu adam burs verdiği çocuklara dini kitap okumayı yasaklıyor" diyoruz "ama fakirlere çorba veriyor" diyorlar. Yav adam çocukları Yahudi sevgiyse yetiştiriyor sen neyden bahsediyorsun arkadaş. Çorba kadar ucuz mu senin imanın?”

Bu haber 2563 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
ALİ DENİZCİ

  • Bu kategoriye henüz haber eklenmedi.

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign