ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Mehmet Görmez'i Kim Pazarlıyor!

Mehmet Görmez'i Kim Pazarlıyor!

Tarih 19 Temmuz 2018, 14:31 Editör Yönetici

Orhan Baylan'ın köşe yazısı..


 

Yeni sistemde Başkan Erdoğan bakanları atadı ama anayasanın kendisine verdiği diğer üst düzey görevlileri atama yetkisini henüz kullanmadı.

İşte bu günlerde herkes kendi palazlandırdığı adamı parlatma ve pazarlama derdinde.

Etkili bir makama getirilen kişi üzerinden maddi manevi güç devşirmenin hesabını yapıyor.

İşte tam da bugünlerde Habertürk ısrarla Mehmet Görmez'i vitrine çıkarmaya, gündümde tutmaya çalışıyor.

Görev süresinin dolmasına 4 sene kala pek şık olmayan bir şekilde müstafi olan Görmez yani patlak lastiği ısrarla niye gündemde tutmak istiyorlar acaba!

Aslında bu Görmez'in kerametiyle menkul değil.

Sahip olduğu ve bugüne kadar getirdiği ilişkiler yumağıyla alakalı her şey.

Bizim mütedeyyin çevre Görmezi güzel hitabeti, davudi sesi yüzünden kabul etmiştir.

Söylediğinin ne olduğuyla hiç ilgilenmemiş, söylemesi gerekenleri zamanında neden söylemedin diye hiç hesap sormamış ama söyleyiş şekli yüzünden körü körüne savunmuştur birileri...

Ama birilerinin bildiğinin aksine Görmez görmez değildir.

Onlar bir ekip, bir projenin yetenekli uygulayıcılarıdır.

Bu ilişkileri anlamak için Anakara Ekolü ne, Fazlurrahman kim, Ali Bardakoğlu, Mehmet Emin Özafşar, hatta Ankara Ekolünün bir dönem çıkardığı "İslamiyyat" dergisi, İlhami Güler, Hayri Kırbaşoğlu gibi daha bir çok isim kimdir, neyi temsil eder bakmak lazım.

2004 yılında Ali Bardakoğlu başkan, Görmez başkan yardımcısı iken Bardakoğlu Amerika'da bir dizi görüşmeler yapmış, bilhassa o dönem ABD Dış İşlerri Bakanlığı ve NSC(Ulusal Güvenlik Konseyi ) yetkilileriyle görüşmeler yapması tartışmalara konu olmuştur.

Dini hiç bir vasfı olmayan bu güvenlik ve istihbarat kurumlarıyla Bardakoğlu hangi konuları ve ne yetkiyle görüşmüştür?

Yine 2007 yılında Amerika Dış İşleri Bakan Yardımcısı Matt Bryza ile Görmez bir saat görüşmüş, eften bir konuyla geciştirilmiş, görüşmenin detayları asla yansıtılmamıştır.

Ilımlı islam, "Dinler arası diyalog" projeleri sadece Fetö'nün inhisarında olmamış, Diyanet Mehmet Nuri Yılmaz' başkanlığından itibaren Papalığın bu projesinde fiilen yer almıştır.

Bunun uygulamaları teknik sahada Diyanet tarafından yapılmış, propaganda ve saha yaygınlaşması Fetö eliyle olmuştur.

Lakin; daha sonra mevcut iktidar ile ABD arasında yol haritası ve ülke menfaatleri konusunda anlaşmazlık çıktığında Abd Erdoğan'ı iktidardan uzaklaştırabilmek için elindeki kullanışlı bütün argümanları devreye sokmuş, en sonunda vurucu güç olarak Fetö yapılanmasıyla nihai darbeyi indirmeye çalışmıştır.

Ama; Abd ve Papalık projesi olan, "Ilımlı İslam"  Diyanet ve Fetö eliyle uygulamaya sokulan yüzü, " dinler arası diyalog " uzun zaman kimsenin umurunda olmamıştır.

İşte görevden alınana kadar Mehmet Görmez bu planın uygulamasında ısrarcı olmuş sonunda da görevden uzaklaşmak zorunda kalmıştır.

Bugün derin güçler, Fetö'yü ve Türkiye'de ki bazı yapıları hala kullanabilme yeteneğine sahip olanlar, bu emellerinden ve planlarından asla vaz geçmediler.

Başkanlık seçimlerinden önce, Erdoğan'a yakın bazı isimlerinde Görmez'i bazı siyasilerle beraber pazarlamaya çalışacakları duyumunu almıştım.

Pek Ala bir siyasetçimizin evinde Kalın bazı abilerle bu işlerin konuşulduğunu Ankara'dan bazı dostlar fısıldamıştı.

Biz patlak lastikle Erdoğan yola çıkmaz demiş ehemmiyet vermemiştik ama, görünen o ki birileri ısrarla bu ismi yeni sisteme monte etmeye çalışıyor.

Bakalım bu gayretler ne sonuç verecek...

Orhan BAYLAN

Bu haber 1805 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
MEHMET GÖRMEZ

Ahmet Şimşirgil hoca, Mehmet Görmez'in maskesini düşürdü!

Ahmet Şimşirgil hoca, Mehmet Görmez'in maskesini düşürdü! Ahmet Şimşirgil hoca, Mehmet Görmez'in maskesini düşürdü!

Hüseyin Avni Hocamızın, Kur'ân'ın Allâh Kelâmı Olmadığını İddiâ Edenlere İlmî Reddiyesi

Hüseyin Avni Hocamızın, Kur'ân'ın Allâh Kelâmı Olmadığını İddiâ Edenlere İlmî Reddiyesi Hüseyin Avni Hocamızın, Kur'ân'ın Allâh Kelâmı Olmadığını İddiâ Edenlere İlmî Reddiyesi

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign