ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Diyarbakırlı Ramazan Deşifre Edildi (Güncellendi)

Diyarbakırlı Ramazan Deşifre Edildi (Güncellendi)

Tarih 25 Mayys 2020, 15:35 Editör Yönetici

Herkes iyi niyetli olarak paylaştı ama işin altından başka şeyler çıktı..

Dostlar son günlerde gündemi meşgul eden bir olayı konu alacağız..

Okuduğu eserlerden nakil yapmaya çalışan Diyarbakırlı Ramazan hoca olarak sosyal medyada kendine yer bulan ve gerçek ismi Ramazan Pişkin isimli şahıs aslında itikadi anlamda ne kadar zararlı onu kısaca ele alacağız. Biz garibanlığını vs bir kenara bırakıp, "Hoca" sıfatı ile anılmasını ele alacağız.

Sonrasında kim nasıl görmek istiyorsa herkesi kendi vicdanına havale edeceğiz. Biz millet olarak yufka yürekliyiz ve tez canlıyız. İslamı anlatan biri anlattıklarından dolayı akıl hastanesine atılmışsa biz buna elbette karşı çıkarız. Lakin, konunun gerçekliğini araştırmak hiç aklımıza gelmez.

Koca koca adamlar ve değer verdiğimiz isimler dahi bilmeden bu hataya düştüler. #RamazanHocaDeliyseAkıllıKim şeklinde hashtagler açıldı vs.

Ramazan'ın tespitlerimize göre kurnaz ve akıllı olduğunu düşünüyoruz. Boş zamanı çok olduğundan, çok kitap okuduğu ve iyi okuduğu belli.. Lakin, bülbül güle götürür, karga leşe götürür hakikati, okuduğu ve tavsiye ettiği ehli sünnet dışı kişilerden aşikar oluyor.. 

Şimdi bir yorum ile başlayalım: Misvak dergisinin paylaşımı altına düşülen bir yorum, lütfen okuyunuz:


İşin enterasan yönü Misvak Dergisi sayfası bu yorumları fazla zaman geçmeden silmektedir.

Şimdi bizde bu yorumu görünce tabi ki teyit etmek için Diyarbakır'da yaşayan ehli sünnet değerlere önem veren birkaç hocamıza Ramazan Pişkin'i sorunca aldığımız cevaplar özetle şu şekilde;

"Gerçeğinde gariban biri olduğu, İşidci vs değil ama Ebu Hanzala gibilerin görüşlerinden etkilendiği, sistemin küfür, şirk, tağut gibi ifadeler üzerine yoğunlaştığı, Menzil İsmailağa gibi tasavvufi cemaatlere karşı olduğu. Seyyid Kutup Mevdudi gibilerin kitaplarını çok okuduğunu, cemaatle namaz kılmayıp tek başına namaz kıldığını vs."

şeklinde cevap alınca işin gerçek yüzü ortaya çıktı. Bu ehliyeti olmayan ve araba sürmesini bilmeyen birine yolcu otobüsünü teslim etmek gibi birşeydir, kendisini ve yolcuları felakete sürükleyebilir. Kendi kafasına göre iyi bir şey yaptığını zannedebilir, lakin tebliğ ve davet ilmi alanında ihtisas görmüş ve icazetli alimlerin yapacağı bir görevdir. Zaten birçok ehli sünnet cemaat bunları yapmakta ve yazılı ve görsel medya ile de milyonlara ulaşmaktalar.  Sözün özü dini anlamda kesinlikle dinlenilmesi imana zarar verebileceği için, kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Hayalhanem gibi yeni yetmeler dahi ajitasyonlar ile adamın reklamını yaparak kaş yapayım derken göz çıkartmaya, vebale girmeye devam ediyorlar.

Yani insanlar farkında olmadan itikadı bozuk birini kahraman yaptılar. Bir diğer gelen haber de şöyle, bir bayana sarf ettiği sözlerden dolayı görülen mahkemesi varmış ve o nedenden heyet tarafından psikolojisi bozuk teşhisi üzerinden hastaneye yatırılıyor. Zaten bu bayanın şikayetinden bir ceza almamış, almış olsa hapise atılır. Ailesi bu olay öncesinde oğullarının tedavi görmesi için başvuru yapmış. Fetöcü hesapların Ramazan'ı sahiplenip onun üzerinden devletimze saldırmasıda manidar Ramazan eğer gerçekten aşağıda Savcılık ifadesinde ki gibi ifadeler söylemişse ki, bunu itiraf ediyor zaten, bunun hukuki boyutunu gerekli mercilerimize ve dini boyutunu alimlerimizin değerlendirmesine bırakıyoruz.

Şimdi bu adamın bilmeden reklamını yapanlar lütfen işledikleri hatayı telafi edip itikadının bozuk olduğunu ilan etsinler ki, insanlarımız zehirlenmesin..

Dostlar bir Müslüman'ın en büyük kıymeti imanıdır, gerçek ahiret dünyasında imanına göre muamele görecektir. İman hırsızları olarakta nitelendirilen sapık adamların görüşlerini harmanlayıp aktaran birinin reklamını yapmak ne decerece zararlıdır ve vebaldir, varın bunun hesabını siz yapın.

Şimdi sürü psikolojinde olanlar bize de iftira atacaklar, diyoruz ki sadece araştırın. Diyarbakır'da alim hoca bir tanıdığınız vs var ise arayın sorun. Yapacağınız çok basit. Biz öyle yaptık.

Bir videosunda tavsiye ettiği 5 kitabın ismini oradakilere verdiğini ifade ediyor, video linkini aşağıda verdik. Videoyu çeken arkadaşın da beyanı doğrultusunda ve biz de o kitapları araştırdığımızda şu listeye denk geldik;

Mevdudi Gelin Müslüman Olalım
Mevdudi Kuran'da Dört Terim
Mevdudi Hz. Peygamberimin Hayatı ve Tevhid
Emine Şenlikoğlu Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar
Mehmet Alagaş Tevhid ve Şirk


Belki de ilk defa bu konu reddiyeler.com sitemizde işlenmektedir. Allah için bu yazımızı paylaşın ve hayra vesile olun..


Not: Dostlar, ifrata kaçan bazı ahmaklar yine körü körüne giderek bazı paylaşım yapıyorlar. Bize de iftira atıyorlar. Aslında bu durum yazımızın haklılık payını göstermiş oldu. Ahmağın biri tutmuş, asırlardır milyonlarca insanın hidayetine vesile olmuş hak tarikatlara iftira atarak "Sizin yapamadığınızı Ramazan hoca yapıyor." diyecek kadar gaflete düşebiliyor. Ehli sünnet olmayan kaynaklardan beslenen birini temiz ulemamız ile bir tutmak cehaletine, ahmaklığına düşebiliyor.

Ramazan Pişkin'in rahatsızlığı varsa veya şahsına laf söyleme hakkımız yoktur, gerçekten garibandır, mazlumdur, bu ayrı bir konu. Bizim derdimiz asırlardır süre gelen ehli sünnet müktesabatını ve  yüzlerce ehli sünnet ilmi kaynakları bitirerek ilmi icazet alan alimlerimizi bırakıp, Mevdudi Seyyid Kutup gibi ehli sünnet dışı görüşleri olan kişilerden medet uman, ne olduğu belli olmayan, sempatik görünüyor diye, birinin söylediklerine kulak verebilecek bir topluluğu düştüğü hatadan uyarmaktır.

Ölçümüz Kuran ve sünnettir. Haklarında ulema tarafından birçok reddiye yapılan Mevdudi Seyyid Kutup'ların kim olduklarını sitemizin sol taraftaki isimlerden bulabilirsiniz. 

Yorumları şöyle bir gezdiğim de, çok derin bir hoca, yerli Malcom X diyenin den günümüz Behlül Dana'sı diyecek sapıklığa kadar bir çok ifrat hava da uçmakta. Ramazan Pişkin keşke ehli sünnet bir kamil mürşide intisap etmiş olsaydı, içinde olduğu topluluk onun hatalarını düzeltebilirdi belki, o hep sanki bazı videolarında gururla söylüyor ya hiçbir tarikat vs bağlı değilim işim olmaz diye, işte bu sapkın eserleri okumalarının nefsin de "ene" oluşturduğunun bir göstergesi olsa gerek.

Ramazan efendi, bir videosunda Yunus Emre'den bir beyit okuyor, lakin Yunus Emre'nin meşhur "Gel kardeş hakkı bulayım dersen, bir Mürşidi Kamile varmadan olmaz." sözünü görmezden geliyor, yani işine geldiğini alacaksın, işine gelmeyeni görmezden geleceksin...

Sürü psikolojisi ile hareket eden ahmakların ona yüklediği misyonun nefsinde daha büyük tahribatlara yol açacağı şimdiden belli. Rabbim doğru yola tebdil eylesin, hidayet versin o kardeşimize ve peşinden savrulanlara. Amin.

Yok işte gariban, mazlum, suçsuz yere yatırıldı vs. yahu adam hsapise atılmadı, tedavi amaçlı gönderildi, fetöcü hesaplar dahi sahiplendi Ramazan'ı sağolsun klavye mücahitleri Ramazan'ı savunma ayaklarına, bu kritik süreçlerde düşmanın ekmeğine yağ sürmekte. İyi de ey Müslüman kardeşim, Mevdudi Seyyid Kutup gibi kitaplarında İslama aykırı ifadeler sarf eden, Peygamberimize Hz. Osman gibi büyük sahabelere iftiralar atan ve birçok ehli sünnet dışı ifadeleri olan sapıkların hatırımı önemli, Allah ve Resulunun hatrı mı önemli.. Yemişim Ramazan Pişkin'i bir Hz. Osman'ın ra ayağının tozu olamayız, neyden bahsediyorsunuz Allah aşkına..

Bu kadar körü körüne cahilane gidilmez, bir yere varılmaz. Sonuç hüsran olur. Biz Allah için kızıyoruz, uyarıyoruz. Gerisi kendi cüzzi iradeniz.


Allahu Teala bizleri Habibinin buyurduğu gibi Sevadı Azamdan, sevdiklerinden ayırmasın.

Selam ve dua ile.

İsmailağa Cemaatinden Salih Diner hocanın beyanı:

Kıymetli Arkadaşlar. Değerli Müslümanlar ‼️

Diyarbakır'lı Ramazan hakkında dün bende destek paylaşımı yaptım, benim üzerimden binlerce paylaşıldı. Ama nedir, daha sonra olayın iç yüzü bize ıspat edilince paylaşımı kaldırmakla kalmayıp, yaptığım hatayı telafi etmek için açıklama yaptım. Allah şahid ki sadece O'nun (cellecelaluhu) rızası için yaptım.

Mesele nedir? Bu adam neden Tımarhaneye atıldı? İki konu var. Lütfen sonuna kadar okuyun.

Savcılığın açıklaması var‼️Ailesi seneler önce bu kişinin tedavi edilmesi için baş vurmuş, bilir kişiler Ramazan hakkında tedaviye alınması gerektiğini rapor etmişler ve tedavi amaçlı akıl hastanesine götürülmüş.
O sırada bir kadının bundan şikayetçi olması falan, bunlar tali mesele. Kadının şikayeti zaten sonuç vermemiş. Kadının şikayeti sonuç verse hastanede tedavi etmezler ki, hapse atarlar.

İkinci konu, Ehli sünnet olmaması.
Bakın‼️ Diyarbakır Ulucamii imamları, medrese ehli, alim zatlar. Bu kişi ile senelerdir başları belada. Adam Ulucamiiyi mesken edindiği halde imamların arkasında namaz kılmıyor, kendi başına namaz kılıyor. Ne demek bu⁉️ İmamlar senelerdir bu kişiyi ve cemaati Allah için uyarıyorlar.

Bizden, Ehli sünnet olmadığı konusunda delil istiyorsunuz "Ben izledim Ehli sünnete aykırı bir şey görmedim" diyorsunuz. Peki siz Ehli sünneti ne kadar biliyorsunuz ⁉️

Ehli sünnet ile Vehhabiler arasında tartışılan bir mesele vardır. Asli meselelerdendir bu. Nedir o?
"Allâhu teala, kullarına sıfatlarından verir mi?

Vehhabiler "vermez" diyorlar. Ama Ehli sünnet ayet ve hadislerle "vereceğini" ıspat ediyor. İşte mesela bu konuda bile bu adam vehhabilerin görüşünde. Sen bu konuyu hayatında ilk defa duyarken, adam bunu savunuyor. Sen neye göre "ben ehli sünnete aykırı bir şey görmedim" diyorsun.

Bu adam "Kur'an tefsirinden önce Mevdudinin 5 kitabını okuyun" diyor. Böyle propaganda yapan birisi. Doğruları yokmu elbette var. Ama herkesin doğrusu vardır.

Diyarbakır daki hocalarımız ve Ulucamii imamları, Ramazan denen vatandaşın kim olduğunu ve ne olduğunu çok iyi biliyor. Milleti uzun zamandır bu konuda ikaz ediyorlar‼️

Tımarhaneye konulması ayrı mesele. Kimse sadece birilerinin şikayeti ile tımarhaneye konulmaz. Haydi biz birini şikayet edelim bakalım koyuyorlar mı? Koymazlar ‼️

Galayana Gelmeyin.

Salih Diner


Mevdudi Seyyid Kutup övdüğü video 11. dk dan sonra (Bu video da Said Nursi ve İmam Rabbani Hz.lerini söylemesi takiyye gibi gelsede bize, Mevdudi'de hiç bir hata yok demesi  asıl düşüncesini ortaya koyuyor. )

 https://youtu.be/Akz0dEuF3y0?t=659


Sapık Kitapları tavsiye ettiği linki:Savcılığın açıklaması:


Bu haber 72430 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİYARBAKIRLI RAMAZAN

Diyarbakırlı Ramazan Hastaneden Çıktı Baklayı Çıkardı

Diyarbakırlı Ramazan Hastaneden Çıktı Baklayı Çıkardı Yeni Akit tv isimli youtube kanalında canlı yayına çıktı ve konuştu...

Görüşümüz ve Seyda Tahir Elçi'nin Ramazan Hakkında Beyanı

Görüşümüz ve Seyda Tahir Elçi'nin Ramazan Hakkında Beyanı Kendiside Diyarbakır'lı bölgenin değerli alimlerinden biri Molla Tahir Elçi'nin görüşü..

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign