ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Ömer Öngüt Kimdir Deşifre !!

Ömer Öngüt Kimdir Deşifre !!

Tarih 09 Mart 2016, 11:52 Editör

Ömer Öngüt hakkında bilgiler..

Ömer Öngüt bir zamanlar cemaatleri şirk ile cehennemlik suçlayan bir kimsedir. Böyle meşhur olmuş veya birileri tarafından kullanımş da olabilir! Bu husuta Kadir Mısıroğlu, (Karanlık güçlerin adamıdır, bunu defalarca söyledim.) diyor.. Bu hususta birçok kitaplar yazmış, cemaatleri suçlamak için ayetleri ve hadisleri kendi hevasına delil olarak kullanmış. Halbuki, ayetlere mana vermek bile müctehid alimlerin görevidir. Bir hadisi şerifte, (Kurana kendi reyine göre, görüşüne göre mana veren mutlaka kafir olur) [M. Rabbani] Yine hadika kitabında,(Dinde dört delil müctehid alimler içindir.) buyruluyor.

Hem bir müslümanı veya bir müslüman grubu nasıl olur da, kafir olarak, şirk ile suçlanır? Neye göre suçlanır? Bu husus da hadisi şeriften nasıl korkmadan, herkese şirk damgası basılabilir? Bu Ehli sünnet müslümanın değilde, böyle ulu orta birileri tarafından kullanılan cahiller tarafından yapılabilir. Yani bu olaylar da cahillik yoksa, kasıt vardır!

Yine o zaman gazeteler de, haber mevzusu olmuştu. Ömer Öngüt, Mezhepsizce hareket ederek, (Organ nakli caiz değilidir, haramdır. Organlarını bağışlayanlar cehenneme gidecektir.) Ehli sünnete zıt fetva veriyor. Zaten bunu söylerken hiçbir delile, kaynağa başvurmuyor. Galiba kendisini fetva makamında görüyor? Halbuki, zaruretler haramları mübah kılar. Bu hususta kitaplar da şöyle deniyor;

Müslüman uzman doktor, bir hasta için, (Organ naklinden başka çare yok) derse, ölü veya diriden organ nakli caiz olur. Din ayrılığı gözetilmez. (El-Hedyül-İslami)

Zaruret olunca birçok yasaklar mubah olur. Ölünün de, dirinin de, bir yerini kesmek haramdır, ona eziyettir, fakat zaruret olunca, bu haramlık kalkar, çünkü dinimizde, (Zaruretler, yasak olan şeyleri mubah kılar) kuralı vardır. (Mecelle)

İnsanın parçalarını, mesela saçını, böbreğini, sütünü zaruretsiz kullanmak haramdır, fakat zaruret olunca, bu parçaları kullanmak, yani organ nakli caiz olur. (İ. Ahlakı) Görüldüğü gibi Mezhepsiz Ömer Öngütün aksine, Organ naklinin zaruretler halinde kullanılması caiz olmaktadır. Hiçbir delile dayanmadan, haram demek, çok tehlikelidir. Haramdan, helalden haberi olmadan (cehenneme giedecektir.) demek, ahmaklıktır. Nerden biliyor cehenneme gideceğini?

Bu zatı, kendi grubu peygamber olarak görüyormuş. Bu ise küfürdür. Bu zamanda böyle düşünen kimseler, (Muhammed, Allah’ın resulü ve Hatem-ün-nebiyyindir [nebilerin sonuncusudur].) [Ahzab 40] ayetine inanmamak olur.

Birde kitaplarında hiç nakil yok. Alim nakledendir, buyruluyor. Nakil yapmaz isen, böyle galiz hatalar yapılır ve okuyup inan kimseler küfre düşer. Bu sebeble kitaplarında sakınmalı, böyle ulu orta konuşan sakallı cahillerden, dünya ve ahiret selameti için uzak durmalıdır.

Alıntı: http://dindereformcular.blogspot.com.tr/2014/05/omer-ongut-kimdir.html

Bu haber 54485 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
ÖMER ÖNGÜT

  • Bu kategoriye henüz haber eklenmedi.

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign