ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERİ

irangercegi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 7

Toplam Tekil: 423784020
Toplam Çoğul: 651783638
GÖRMEZ FİKİRLERİNDEN GERÇEKTEN DÖNDÜ MÜ?..

GÖRMEZ FİKİRLERİNDEN GERÇEKTEN DÖNDÜ MÜ?..

Tarih 02 Haziran 2017, 01:14 Editör Yönetici

GÖRMEZ FİKİRLERİNDEN GERÇEKTEN DÖNDÜ MÜ?..DİB Başkanı Sayın Görmez, Diyanet Dergisi Şubat/2017 sayısında, modernistletin/Fazlurrahmancıların veya Sünnet inkarcısı olan Kur'an İslamcılarının ortaya attıkları ve sosyal medyada yoğun bir şekilde işledikleri "uydurulmuş din" kavram ve anlayışının yanlış olduğundan söz etmiş. Bu güzel bir gelişme.  

Ancak, Sayın Görmez'in bu güne kadarki akademik hayatında olsun, Diyanetteki görevi sürecinde icra edilen faaliyet ve yayınlarda olsun, yazıp çizdiği, ve yapıp ettiği eylemleri, maalesef röportajında belirttiği fikirlerin aksine  ılımlı islam veya dinlet arası diyalog yansıması olarak yorumlanabilecek  bir mahiyet arzediyor. Kaldı ki bu fikirlerinin çoğu halen yayındadır. Hangisine inanacağımız konusu, doğrusu zihinlerde şüphe uyandırmaktadır.

Diyanet'e ait bir vakıf olan TDV; TDV bünyesinde faaliyet gösteren İSAM, 29 Mayıs Ünv ve Kuramer gibi kurumlardaki faaliyet ve yayınlarda da aynı durum söz konusudur.

Özellikle eylem ve üzerinde düşünülerek hazırlanıp yayınlanan kitap ve makalelerin, kişiyi asıl tanıtan unsur olduğu ve ayak üstü veya konjonktürel söylenen demeç ve röportajlardan bunların daha belirleyici olduğu hususunda kuşku yoktur. 

Yok, fikir değiştirildiyse, öncelikle bu ilan edilmeli ve son duruma aykırı yazı, konuşma, makale kitap ve uygulama ne varsa bunlar ortadan kaldırılmalı, toplatılmalı, önceki fikirlerin sakıncalı olduğu ve onlardan vazgeçtiği topluma duyurulmalıdır.

Selam ve dua ile Allah'a emanet olun.
03.03.2017

Dr. Ahmet Gelişgen

Bu haber 5221 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DR. AHMET GELİŞGEN

Ahmet Gelişgen Hoca Diyanet'e Geri Dönüşü - Takdiri İlahi

Ahmet Gelişgen Hoca Diyanet'e Geri Dönüşü - Takdiri İlahi Gelişgen hoca kendisine birçok haksızlıkların yapıldığı kuruma geri döndü..

GÖRMEZ'İN SÖYLEMLERİYLE, BAZI EYLEM VE YAZILARI ARASINDAKİ TUTARSIZLIK!

GÖRMEZ'İN SÖYLEMLERİYLE, BAZI EYLEM VE YAZILARI ARASINDAKİ TUTARSIZLIK! GÖRMEZ’İN SÖYLEMLERİYLE, BAZI EYLEM VE YAZILARI ARASINDAKİ TUTARSIZLIK!

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim