ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Sahte Şeyh Seyyid(!) Osman Mürteza hakkında

Sahte Şeyh Seyyid(!) Osman Mürteza hakkında

Tarih 01 Ekim 2018, 08:29 Editör Yönetici

Sahte Şeyh Seyyid(!) Osman Mürteza hakkında

 Avrupa’da kendi kendine dergah kurup milleti sömüren, insanları kendine bağlayıp şeyhlik satan Osman Mürteza adlı şahıs deşifre olunca Türkiye’de yüzyıllardır faaliyet gösterip kökü Resulüllah’a ulaşan hak cemaatlere saldırmaya başladı.

   Bir videosunda “Menzil, İsmailağa” diyerek isim verip bütün cemaatleri tekfir edip müşriklerle kıyas eden Osman Mürteza adlı şahıs Avrupa’da insanları özellikle Türkiye’deki diğer cemaat ve meşhur hocaefendilere karşı kışkırtması ile biliniyor.

   Daha Eüzü besmeleyi bile tecvitli okuyamayan, ilmi olmadığı her cümlesinden anlaşılan bu şahsa nasıl olur da itibar ederler anlamak zor.

   Her önüne gelen adama “şeyh, seyyid, sultan” deyip arkasından nasıl giderler anlamak imkansız.


   Ali Haydar Efendi hazretlerinin sözü ne kadar da doğru: “Caminin avlusuna eşek bağlasan “ben şeyhim” diye anırsa o bile mürid bulur kendine”

   Günümüzde durum farksızdır. 

   Nice cahiller şeyh diye ortaya çıkmış ve milletin imanıyla beraber dünyasını da çalmaktadır.

    Ne acı…

KADİRİLİK SAHİPSİZ OLUNCA KULLANIYORLAR

   Nakşibend yolunu kolay kolay kullanamıyorlar. Çünkü Allah’ın izniyle bu yolun sahipleri meydanı çakma, naylon sahte şeyhlere bırakmaz. 

   Kadirilık, Rufailik gibi mubarek yollar sahipsiz kaldığı için her önüne gelen isminin başına “seyyid” ekliyor, ben de seyyidim, soyun Resulülalh’a ulaşıyor deyip dergah açıp şeyhlik satıyor. Kadiriliğin nispet edildiği Abdülkadir Geylani hazretlerinin ismine binaen insanlar da aldanıyor.

www.ihvanlar.net

Bu haber 4201 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
SEYYİD OSMAN MÜRTEZA

  • Bu kategoriye henüz haber eklenmedi.

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign