ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Ömer Çelakıl'a Reddiye

Ömer Çelakıl'a Reddiye

Tarih 02 Mayys 2016, 08:57 Editör

Ömer Çelakıl'a Reddiye

Kur’an Şifrecileri isimli yazı dizimizin ilk ele alacağımız kişisi Sayın Ömer Çelakıl’dır. Niyetimiz birilerini rencide etmek ve onu toplum içinde nötrleştirmek olmadığı gibi Sayın Çelakıl’ı da Günah Keçisi ilan etmek değildir. Bizim niyetimiz Kur’an’ı aslı astarı olmayan şifreler yumağı olarak tanıtanlara yaptıklarının yanlış olduğunu göstermektir.

Çok fazla teknik bilgilere girmeden iddia sahiplerinin batıl fikirlerini ele alıp tahlil edeceğiz. Kur’an’da şifreler olduğunu ve bazı metotları kullanarak bu şifrelerin ortaya çıkartılabileceğini öne süren Şifreci Hezeyancılar yaptıkları bu işin Kur’an’a hizmet olmadığını hatta onu gözden düşüren Absürdler Yumağı olduğunu inşaAllah bir gün anlarlar.

Şimdi Sayın Çelakıl’ın “Kur’an’ı Kerim’in Şifresi” isimli kitabından bazı iddialarını ele alalım:

Her şeyden önce ilgili kitabında Tevrat’ında bir şifresi olduğunu iddia ediyor ki başlı başına bir kitap konusudur ve bu konuya hiç temas etmeyeceğim.

Çelakıl’a göre Kur’an’da saklı bazı bilgiler şunlarmış:

1. Hz. İsa 30 yaşında Peygamber olmuş bunu da Kur’an’dan çıkartmış. Öncelikle bu iddia için referans aldığı kaynağı vereyim. Luka İncili Bab 3-23;”İsa hizmetine başladığı zaman, 30 yaşında idi…”

2. Peygamber Efendimizin ömrü.

3. Sirius Yıldızının sırrı.

4. Mekke’nin fethedilmesi.

Şimdilik bu dört örnekle yetinelim. Her örneği tek tek ele alıp kritiğini yapmayacağım. Neden mi? İnanın zaman kaybı olacak kadar basit ve sinir bozucu argümanlara dayandırarak bu çıkarsamalarda bulunmuş. Bu saklı bilgileri tespit ettiği argüman; Kur’an’ın Sure ve ayet numaraları imiş.

Güler misin? Ağlar mısın?

Şimdide Sayın Çelakıl’a göre Kur’an’ın gerçekleşen kehanetlerini görelim.

Kur’an’ın Kehanetleri!!!

1.Dünya Savaşı
Helikopterin icadı
Telgrafın icadı
Telefonun icadı
2.Dünya Savaşı
Otomobilin icadı
Mısır’ın Araplar tarafından fethedilmesi
 
Sayın Çelakıl’ın bu kehanetleri tespit sadedinde uyguladığı metotları görmeniz için lütfen şahsın ilgili kitabına bakınız.
 
Ömer Çelakıl hem ilgili kitabında hem de şu günlerde basında yayınlanan makalelerinde Kur’an’ı övme!?  Sadedinde birçok komik iddialarda bulunmaktadır.
 
Sırf Sayın Çelakıl’ın hezeyanını ve komikliğini göstermek için bir örnek vererek yazımızı bitirelim.
 
İddia: Kur’an İsrail Devleti’nin Kuruluş Tarihini Veriyormuş???????
Bulunuşu: Kur’an’dan ilgili bir Sure seçilir ve gerekli saçmalama yapılır…
 
İddia sahibi Meryem Suresini kullanarak İsrail Devleti’nin kuruluş yılını şu şekilde tespit etmiş.
 
Güler misin Ağlar mısın?
 
Surenin Mushaf’taki Sırası: 19
Surenin İniş Sırası: 44
Surenin Ayet Sayısı: 98
 
Ki bu sıralama şu şekilde olur:  19-44-98
 
Bu sayı kombinasyonundan ikinci rakamlar alınırmış. Yani; 9, 4 ve 8 rakamları alınarak ve başına da- 1- rakamını koyarak 1948 tarihini tespit ediyormuşuz ki bu da bize İsrail Devleti’nin kuruluş tarihini veriyormuş.
 
Sorulacak çoook soru var. Şimdilik sormuyorum….

Davut Dağ

Bu haber 16724 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
ÖMER ÇELAKIL

Ömer Çelakıl üzerine ilmi bir değerlendirme..

Ömer Çelakıl üzerine ilmi bir değerlendirme.. Kur'an-ı Kerim şifre kitabı mıdır? Kur'an-ı Kerim'in şifresi kitabı ve Ömer Çelakıl üzerine ilmi bir de...

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign