ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

irangercegi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 2

Toplam Tekil: 422365423
Toplam Çoğul: 649845619
Mustafa İslamoğlu'nun Minah Yalanı Çarpıtması Deşifre

Mustafa İslamoğlu'nun Minah Yalanı Çarpıtması Deşifre

Tarih 17 Kasım 2016, 00:15 Editör Yönetici

Tasavvuf düşmanlığı yaparak, çarpıtma yoluna giden Mustafa İslamoğlu'na cevap..

Mustafa İslamoğlu her zaman yaptığı gibi yine bir çarpıtma ve yalana başvurarak sözüm ona mal bulmuş mağribi edasında çarpıtmalarını ve yalanlarını dile getirirken, bizlerde inşaAllah sayfalarımızda bu yalanını ve çarpıtmasını, inşaAllah ifşa edeceğiz..

Bir Tv programında eline Minah eserini alarak bir beyit okuyor ve bu beyti sanki tasavvuf ehli kabul ediyor şeklinde lanse ederek, bir müslümana yakışmayacak şekilde kinini kusuyor. Halbuki okuduğu beytin aynı sayfasında beyit ile alakalı dip notu okumuyor ve o beytin bulunduğu bahsin son paragrafını okumuyor, esas önemli olan bu okumadığı iki kısımda ki izahlardı, bu kesinlikle dürüst ve adil bir davranış değildir..

İşte Minah 66. Sayfası:

İşte özellikle okumadığı son paragraf, Minah 67. sayfası..

Sekr hali bir diğer anlamda manevi sarhoşluk hali gibi anlamlara gelir. Seyr u süluk yolundaki manevi lezzetler bazen saliki manevi sarhoşluk dediğimiz sekr haline sokabilmektedir.


Sekr, kuvvetli bir vârid/tecelli sebebiyle sâlikin duyarlığını yitirmesi ve kendinden geçmesi; sahv ise kendinden geçme halinden sonra hislerine dönmesi halidir. (Kuşeyrî, Risâle, s. 217; Tarifat).Bazı şeyhlerin, manevi sarhoşluk esnasında küfre övgü, bele zünnar bağlamaya teşvik ve buna benzer türden sarf ettikleri söz­ler zâhirî manasına yorulmaz. Bunların hepsinin bir yorumu ve açıklaması vardır. Nitekim sekr halinde bulunanların sözleri akla ilk gelen zâhirî manasında anlaşılmayıp yoruma tâbi tutulurlar. Çünkü onlar, sekr halinin kendilerini kaplaması nedeniyle bu sa­kıncalı şeyleri işleme konusunda mazurdur. Üstelik bu yolun bü­yüklerine göre, hakikat makamında küfür sözlerini söylemek, bu makamda İslâmî sözler söylemekten daha düşüktür.

Ama şurası hem evliya hem de şeriat âlimleri nezdinde bili­nen bir gerçektir ki, manevi sarhoşluğa kendini kaptırmayan kim­seler, bu kimseleri taklit etmeleri durumunda mazur değildir. Çünkü her şeyin olgunluğa erdiği kendine has bir mevsimi vardır. Bu mevsimin dışında o şey çıkarsa bozuk olur. Akıllı kimse bunu diğeriyle kıyasa kalkışmaz.

İmam-ı Rabbani – Mektubat-ı Rabbani,cild:1, 23.Mektubİşte o iftira dolu videosu ve devamında bazı açıklamalarımız:

Bu haber 8326 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
MUSTAFA İSLAMOĞLU

Mustafa İslamoğlu Peygamberimize müşriklerin dili ile sesleniyor

Mustafa İslamoğlu Peygamberimize müşriklerin dili ile sesleniyor Mustafa İslamoğlu Peygamberimize müşriklerin dili ile sesleniyor

Mustafa İslamoğlu Patentli Yalanlar Serisi Güncellenmiş!

Mustafa İslamoğlu Patentli Yalanlar Serisi Güncellenmiş! Ebubekir hoca Mustafa İslamoğlu'nun yalanlarını deşifre etmiş, hemde delilleri ile..

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim