ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
ALİ ERBAŞ'IN ÇARMIH VE HAÇ ÖNÜNDE SIRITARAK POZ VERMESİ NE ANLAMA GELİR?

ALİ ERBAŞ'IN ÇARMIH VE HAÇ ÖNÜNDE SIRITARAK POZ VERMESİ NE ANLAMA GELİR?

Tarih 19 Aralyk 2020, 23:05 Editör Yönetici

ALİ ERBAŞ'IN ÇARMIH VE HAÇ ÖNÜNDE SIRITARAK POZ VERMESİ NE ANLAMA GELİR?Ali Erbaş, Suat Yıldırım ve Ömer Faruk Harman, kilisedeki “haç” ve “çarmıh”ın önünde sırıtarak poz veriyorlar!

“Haç”, Hristiyanlığın itikadi sembolüdür ve Hz. İsa’nın sözde çarmıha gerilmesi saçmalığını temsil eder. Anlam ve içeriğini de Hristiyanlığın “çarmıh” iddiasından alır.

Halbuki Kur’an-ı Kerim, Hristiyanların çarmıh iddiasını kesin bir dille yalanlamıştır. Şöyle ki:

“Ve: “-Biz, Allah'ın peygamberi olan Meryem'in oğlu İsa'yı öldürdük”, demeleri sebebiyle kendilerini lânetledik, rahmetimizden kovduk. Halbuki onlar İsa'yı öldürmediler ve asmadılar. Fakat kendilerine bir benzetme yapıldı. (Onlardan biri İsa şeklinde kendilerine gösterildi ve bu adam öldürüldü). Esasen İsa'nın katli hakkında kendileri de ihtilâfa düşüp kesin bir şüphe içindedirler. Onların bu öldürme hâdisesine ait bir bilgileri yoktur. Ancak kuru bir zan peşindedirler. Onu gerçekten öldürememişlerdir.” (Nisa, 4/157).

Allah Teala’nın yalanladığı bir iddiayı doğrulamak malum olduğu gibi açık bir küfür olur. Nitekim, Hristiyanların “üçlü teslis” inancıyla küfre düştüklerini, yani “kâfir” olduklarını Kur’an-ı Kerim açık şekilde bildirmiştir (Maide, 5/72, 73. Yahudilerin küfrü için de bkz. Tevbe, 9/30).

O halde, Allah Teala’nın küfür olarak ilan ettiği ve kesin olarak yalanladığı iddiaların sembolü olan resim, heykel ve figürler önünde bir ilahiyatçının sırıtarak poz vermesi, ilgili ayeti kerimelerle -haşa- dalga geçmek anlamına gelir...

Suat Yıldırım, Fetö’nün sağ kolu olarak Pensilvanya’ya kaçtı! Peki ötekiler?!..

Alıntı

Bu haber 3022 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
ALİ ERBAŞ

Yeni Diyanet İşleri Başkanı Vakası: Prof. Ali Erbaş

Yeni Diyanet İşleri Başkanı Vakası: Prof. Ali Erbaş CB Erdoğan yine şaşırttı. Üzgünüz, kırgınız, kızgınız.. Ders alınmamış...

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign