ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
M. Ali Bulut Tasavvuf Düşmanlığı Yaptı ve Sayik Hatası

M. Ali Bulut Tasavvuf Düşmanlığı Yaptı ve Sayik Hatası

Tarih 16 Mayys 2020, 00:59 Editör Yönetici

M. Ali Bulut Tasavvuf Düşmanlığı Yaptı ve Sayik Hatası

Muhafazakar kesimde bilinen biri olan Mehmet Ali Bulut'u sitemize eklemek en sonunda elzem oldu. Bazı hatalı ifadeleri olsada sitemize eklememiştik, en sonunda 13 Mayıs 2020 Çarşamba günü katıldığı bir tv programında sarf ettiği sözler sapla samanı ayırmadan bodoslama yaptığı ifadeleri ile kendi iç karanlığını aşikar etti..

Programda 32. Dakikadan sonra M. Ali Bulut tasavvuf yoluna ve şeyhlerimize iftira atarak olayı çarpıtiyor, (linki aşağıda verdik) koskoca Osmanlı örneği var iken daha yanı başımızda, Kuran ve sünneti kendine rehber edinmiş  tasavvufu inkar ederek kendini Allahu Tealanın veli kullarına düşmanlığa itmiştir.. Sonrasında da çok rahat bir şekilde tanrı diyerek konuşmasıda cabası. Üstadın dediği gibi "Allah cc bütün tarınların belasını versin."

Şeyhe giden kimse aklını kiraya veriyor gibi örnekler üzerinden tasavvufa saldırmak ucuz bir numaradır ve basit insanların eylemidir. Sui misal hiçbir zaman misal teşkil etmez. Yaşadığı İstanbul'un Fatihini ve mürşidini, tarikat ehli ve hepsi bir kamil mürşide intisaplı Osmanlı padişahlarını bilmeyecek kadar cahil değil.. Kendisi yazar, bir yazar şerefsiz olunca bütün yazarlar mı şerefsiz olur. Kişinin şeyhe intisabı kendini bağlar, Rabbimin verdiği akıl nimeti ve kulun dünya hayatında ki imtihanına binaen intisap eden, gayreti ve nasibi ölçüsünde karşılık görür.. Bunu çarpıtmak, Evliya ordusuna iftira atıp, Allahu Tealaya harp açmaktır. İslam'a ve bu topraklara ihanettir. Rabbim mühlet verir, lakin ihmal etmez, ama bu dünya ama ahiret..

Bir kaç sene öncesinde, şu an küçük bir kıza taciz suçu ile hapiste olan ve sitemizde de reddiye yapıp, yaptığı uygulamaların sıkıntılı olduğunu dile getirdiğimiz, kendine sayik diyen ve insanları resmen döverek cin çıkarttığını iddia eden Erol Tangut isimli şahısı ziyarete giden Bulut, bu şahsın resmen reklamını yaparak kendine güvenen insanların zihninde Tangut'u iyimser göstererek te yine büyük vebale girmişti.

Tv programında M. Ali Bulut'un çarpıtmalarını onaylaması ile Ali Selman Demirbağ'da kendini zahiren açık ederek ifşa etmiş oldu..

Yazıklar olsun, çok konuşmanın ve şöhret afettirin alametini yaşıyor.. Rabbim ıslah etsin.

13 Mayıs 2020 tarihli tv programının 32. dakikası:

Mehmet Ali Bulut ve Erol Tangut videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=x2RBJqbPIdw


Cübbeli Ahmet hocayı 2015'te ziyarete giderek şu pozu verirkende aynı düşüncedemiydi merak ettik doğrusu:

Bu haber 9133 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
MEHMET ALİ BULUT

  • Bu kategoriye henüz haber eklenmedi.

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign