ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERİ

irangercegi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
İMAN SEMPOZYUMUNDAN NOTLAR 1

İMAN SEMPOZYUMUNDAN NOTLAR 1

Tarih 16 Ekim 2018, 08:38 Editör Yönetici

Birçok tarihselci, modernist ilahiyatçının bir araya gelip yaptığı sempozyumdan notlar..Bu yazıyı sayın cumhurbaşkanımızın, il müftülerine hitaben sarfettiği,  " siz müftüler insiyatif almazsanız meydan medya şarlatanlarına kalır" sözlerinden hareket ve cesaretle yazıyorum.
Ve biliyorum ki, diyanetten ve müftülerden hiç kimse yine insiyatif almayacak. Ve sayın cumhurbaşkanının sözü havada kalacak.
--------
"İmansızlar imanı anlatacak"  diye daha başlamadan eleştirdiğim " iman sempozyumu " başladı ve eleştirimin ne kadar yerinde olduğu tezahur etti. Sempozyuma, Tarihselciliğin günümüzdeki en etkili temsilcisi tefsir profesörü Mustafa Öztürk damgasını vurdu. Timsah gözyaşları içinde bozacılara ( İlhami Güler ve Ömer Özsoy ) Şıracılık yaparak başladı.

Mustafa Öztürk'ü dikkatle dinledim. Sonra bir kez daha dinledim. Konuşmadan istimbat ettiğim hükümleri sıralayacağım.

Ben bunların konuştuklarının ilmi cephesine bakmayacağım. Stratejilerine ve vermek istedikleri mesajlara ve algılara dikkat çekeceğim.
Konuşmada dört husus dikkatimi çekti.

1- Bunlar, yani tarihselciler, modernistler, mealistler ve hadis inkarcıları saptırma açısından tahminlerin ötesinde en az fetö kadar güçlenmişler. Güçlerini malesef yine fetöde olduğu gibi devlet içindeki adamlarından ve yurt dışındaki vakıf ve derneklerden almaktadırlar. Henüz devlet yıkma aşamasına gelememişlerse de din yıkma aşamasına gelmişlerdir.

Çünkü iyi organize olmuşlar ve çeşitli vakıflar, ( kuramer, akabe vakfı, ankara ilahiyat  vb. ) dernekler ve okullar eli ile tam kadro ve tam kapasite ifsad görevlerini yürütmektedirler.

2- Konuşmada ( Mustafa Öztürkün iman sempozyumundaki konuşması) kendisinin de ehli sünnet olduğunu ifade ederek, ehli sünnetin bir kaç çapulcunun eline bırakıldığından bahis ile ehli sünneti tahkîr ve taz'îf etme çabası dikkat çekmektedir.

Bu beyanı ile, yani " ben de ehli sünnetim " diyerek aslında kendisini de çapulcu ilan ettiğinin farkında olamayacak kadar hamakati de calibi dikkattir.
Mustafa Öztürke burdan bir soru ile seslenelim;
"Sayın Öztürk, ehli sünneti bu çapulcular ! ın eline kim bırakmıştır. Ehli sünnetten birileri ayrılmıştır ki ehli sünnet bunların eline kalmıştır. O ayrılanlar neden ayrılmışlardır."
Sempozyumun diğer bölümlerinde bu sorulara cevap verirseniz memnun oluruz.

3- Mezhepsizlik fikrini, hanefi mezhebi üzerinden ilan etmiştir. Şöyle ki;
Güya hanefi mezhebi pakistan ve afganistanda taliban gibi bir örgüt üretmiştir.
Bence konuşmanın en tehlikeli kısmı bu kısımdır. Çünkü asırlardır islamın nasslar dışında ictihada muhtaç konularda en esnek ve kolay görüşlerini barındıran ameli mezheb olan hanefiliği zımnen terör üreten bir örgüt şebekesi gibi gösterme çabası gözden kaçmamaktadır. Bu görüş belli ki, en çok amerika ve rusyayı memnun etmiştir. Çünkü TALİBAN, seksenli yıllarda rusyaya karşı amansız bir mücadele sonunda Allahın izni ile başarı sağlamış ve ruslara karşı zafer kazanmıştır. Yine aynı taliban bu gün afganistanda ve pakistanda amerikaya karşı savaşmaktadır.

Ve yine Mustafa Öztürkün hedefindeki Ehli sünnet ve hanefiler istanbulun fethinde, Çanakkalede, kıbrısta ve 15 temmuz da tüm türkiye sathında Fetönün arkasındaki cia ve Amerikaya karşı muhteşem bir zafer kazanmışlardır.

Sanırım bu güruhun ehli sünnet ve hanefilerden rahatsızlığının temelinde yatan asıl sebep en büyük destekçileri olan Amerikaya ve haçlılara karşı kazanılan zaferlerdir.

4- Sayın Öztürk konuşmasında çok tehlikeli bir tavır içine girmiş, ve müslümanların yakında birbirlerini boğazlayacağı hezeyanını çekinmeden zikretmiştir.

Bu tutum ise, müslümanlar arası bir iç savaş çağrısı mahiyeti taşımaktadır.
İlhami Güler ve Ömer Özsoyun diskalifiye edilmesi o kadar zoruna gitmiş ki, intikam duygusu gözlerini karartmış ve muhalif görüşte kim varsa devlete hedef göstererek halledilmesini ağzı köpürerek haykırmıştır.

Sayın öztürkün 25 dakikalık konuşmasından benim edindiğim izlenimler bunlardır.
Benim de acizane Sayın Öztürke bir kaç tavsiyem olacaktır.

Sayın Öztürk, asırlardır islama ve bu topraklara ışık saçan ehli sünneti ve hanefiliği senin hocaların ve fikirdaşların çok uğraşmalarına rağmen yıkamamışlardır. Siz de beyhude gayret içinde olmayın. Bak zaten çok hastasın gel tövbe et ahirete imanlı git.

Tefsir hocasısın, şu ayetleri baş ucu tablosu yap odana as.
والله متم نوره ولو كره الكافرون.
انا نحن نزلنا الذكر وانا له لحافظون.
Kafirlerin hoşuna gitmese de Allah nurunu tamamlayacaktır.
Muhakkak kur'anı biz indirdik ve onu elbette biz koruyacağız.

          16 .10.2018
Ahmet MEHMETALİOĞLU
     HAVRAN MÜFTÜSÜ

Bu haber 815 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
MUSTAFA ÖZTÜRK

Bitik bir profesörün son çırpınışları!

Bitik bir profesörün son çırpınışları! Bitik bir profesörün son çırpınışları!

Kur'an'a savaş açan Mustafa Öztürk'e Tepkiler artıyor

Kur'an'a savaş açan Mustafa Öztürk'e Tepkiler artıyor Mustafa Öztürk'ün yeni çıkan bir videosu üzerine

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim