ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Papa Francesco, Mustafa Öztürk, İlhami Güler ve Ömer Özsoy aynı şeyi söylüyor

Papa Francesco, Mustafa Öztürk, İlhami Güler ve Ömer Özsoy aynı şeyi söylüyor

Tarih 06 Eylül 2017, 16:49 Editör Yönetici

Papa Francesco, Mustafa Öztürk, İlhami Güler ve Ömer Özsoy aynı şeyi söylüyor

Batı’da gelişen akılcılığa karşı kilise, değiştirilmiş/tahrif edilmiş İncil içindeki hurafelerden kurtulmak adına “tarihselciliği” icat etmiş, incile eleştirsel bakış açısı getirmiş ve içindeki hurafeleri “masal, hikaye, temsil, o dönemi ilgilendiren” gibi kıvırmalarla insanları İncile geri çekmeye çalışmıştı.

   Batının “hurafelerle dolu, değiştirilmiş” İncil için icad ettiği bu yöntemi bizim içimizdeki sözde ilahiyatçılar her harfinin Allah’ın kelamı olduğunda şüphe olmayan Kur’an için uygulamaya kalktılar.

   Mustafa Öztürk, İlhami Güler, Ömer Özsoy gibi İlhayiatçılar Kur’an’daki kıssaların “mitoloji/masal/hikaye” olduğunu ve Kur’an’a tarihselci bakış açısıyla bakılması gerektiğini savunarak insanları da bu yönde kanalize etmeye çalıştı.

AYNISINI PAPA DA SÖYLEDİ

“KURAN ÜZERİNE ELEŞTİREL ÇALIŞMA YAPMALARI İYİ OLUR”

  Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco İslamiyet hakkında, “İslam’la diyaloğumuz iyi gidiyor… Bizim kutsal metinlerimiz için yaptığımız gibi onların da Kuran üzerine eleştirel bir çalışma yapmaları onlar için iyi olur diye düşünüyorum. Tarihsel-eleştirel bir yorumlama yöntemi, gelişmelerini sağlayacaktır” dedi.

   İşte böylece tarihselcilerin kimin yolunda olduğu, kime hizmet ettiği veya kimlerin ekmeğine yağ sürdüğü ortaya çıkmış oldu.


PAPA SÖYLEYİNCE SKANDAL

   Yıllardır söylüyoruz bizi içimizden yıkmaya çalışıyorlar diye. Neden? Bakın aynı şeyi Papa söyleyince haber siteleri “skandal” başlığı ile veriyor. Papa söyleyince “skandal” oluyor ama içimizdeki İlahiyat menşeli Prof. etiketli kişiler “İslam adına” söyleyince kabul görüyor.

PAPA BUNLARDAN ÇOK MEMNUN

   Papa muhtemelen bunların çalışmalarından ve söylemlerinden çok memnundur. Maddi manevi nasıl destekler veriliyor bilemiyoruz ama Türkiye ve dünya İslam coğrafyasındaki fitneleri onlar körükleyip takip ettiklerine göre bunlarda da mutlaka haberdarlar.

   Papa ile aynı düşüncede olmak ne kötü!

   İslam adına İslam’a savaş açmak, Kur’an adına Kur’an ile harp etmek ne kötü!

   Ey Müslüman halk ne zaman uyanacaksın?

ihvanlar.net

Bu haber 3572 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
İLHAMİ GÜLER

Cübbeli Hocadan İlhami güler ve Mustafa Öztürk'e reddiye

Cübbeli Hocadan İlhami güler ve Mustafa Öztürk'e reddiye Cübbeli Hocadan İlhami güler ve Mustafa Öztürk'e reddiye

Kuran Değiştirilmeli diyen sözde İlahiyatçı İlhami Güler

Kuran Değiştirilmeli diyen sözde İlahiyatçı İlhami Güler Reformistlerin geldiği noktalardan biride artık tahrif hareketine dolaylı değil direk girmek..

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign