ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

irangercegi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 2

Toplam Tekil: 428346694
Toplam Çoğul: 657990376
Diyanet'in Fetö Çıkmazı ve Aymazlığı

Diyanet'in Fetö Çıkmazı ve Aymazlığı

Tarih 27 Temmuz 2017, 23:34 Editör Yönetici

Diyanet'in Fetö Çıkmazı ve Aymazlığı

DİYANET FETÖ'YÜ ÇÖZMÜŞ! GÜNAYDIIIN!

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Diyanet'in FETÖ raporunu açıkladı. Görmez: "FETÖ elebaşının yöntemi o kadar karışık değildir aslında. Hemen hemen her konuşmada mutlaka saptırıcı bir ifade adeta söz arasına ve satır aralarına gizlenmiştir. "

Bugüne kadar neredeydiniz diye sormak hakkımız değil mi?

Kitapları, videoları ortadaydı; karşı çıkmak, milleti uyarmak için tepemize bomba mı yağması gerekiyordu Sn. Mehmet Görmez?


Diyanet Fetö raporu hazırlamış.
Erken değil mi sayın Diyanet, sayın Görmez.. 10 sene falan bekleseydiniz ya, niye acele ediyorsunuz? Müslümanları İzleme Teşkilatıda sizden ya hani?


Tarihçi araştırmacı yazar Harun Çetin'in yazısı ile devam ediyoruz;
Diyanet’in Fetö Dosyasını eksiksiz okudum, notlar aldım. Evvela yıllar evvel hazırlanması gereken dosyada güzel nitelendirilebilecek yerler olmakla beraber bazı sorular veya sorunlar oluştu. İşte bunlar:

1-Mehmet Görmez’in takdim yazdığı bu dosyada, Dinler Arası Diyalog güzelce işlenmiş. Ama Konrad Adenauer Stiftung tarafından basılan İslam ve Hristiyanlık-Dinler Arası Diyalog İçin Dini İçerikler, Tasavvurlar ve Duyguların Karşılaştırılması isimli yayının giriş kısmını kim yazmış acaba? Herhalde, Feto dosyasının giriş kısmını yazan Mehmet Görmez olacak değil ya?

Demek isterdim ama ne yazık ki, diyaloğun yerden yere vurulduğu (haklı olarak) Feto dosyasına takdim yazan zat yani Mehmet Görmez ile yukarıdaki diyaloğa hizmet eden kitaba takdim yazan zat olan Mehmet Görmez aynı kişidir.
Tuhaf!

2- Bu dosyanın 18. sayfasından, “Ehl-i Sünnetin kurucu önderi İmam Maturidi” şeklinde bir lafız kullanmış. Yani İmam Maturidi hazretlerinden evvel, selef imamları kimin kurucu önderi yani imamı idi? Ehl-i Sünnet’in iki muhterem imamı İmam Maturidi ve İmam Eşari kurucu imam mı? Tuhaf!

3- Bu dosyanın, iki yerinde iki mesele ortaya koyulmuş ki Diyanet kendi kendine çeliştiğini ortaya koymuştur.

a) Sayfa 78-79’da Müslüman İsevilik tanımının İslam itikadına ters düştüğünü izah etmiştir. (Diyanetin bu dediğine katılıyoruz.)

b) Sayfa 126’da cifrin bir ilim olmadığını ve Hz. Ali’ye isnadının mesnedsiz ve sakıncalı olduğunu söylemiş.

Bunları yazan Diyanete şunu sormazlar mı, iki maddenin kaynağı da Risale-i Nur’dur. Peki o halde neden Risale-i Nur’u tab ettiniz, ona da takdim yazdınız? (Burada Risale-i Nurlar için bir tartışma yapılmamakta, Diyanet’in çelişkili tavırları sorgulanmaktadır.)

4-Sayfa 102’de, Nüzul-ü İsa ile alakalı, o kadar mübhem ifadeler kullanılmış ki, okuyan kimselerin Mesih’in inişinin gerçekleşmeyeceği yönünde fikre kapılmasına sebebiyet verecek kadar. Lakin bunu çok dikkatli ve Fetö’ye bağlayarak yapması da en hafif tabirle ahlaksızlıktır.

Ayrıca, Fetö’yü tenkit edelim derken Peygamber Efendimizi rüyada görme, onunla konuşma vesaire meselelerde itizal fikirlerini fetoyu kılıf yaparak ortaya koymuştur.

Bu çelişkiler ve Mehmet Görmez’in bu dosyayı hazırlanma sürecini İmam Gazali’nin Batıniler ile olan mücadelesine benzeterek komik duruma düşmesi, ister istemez dosyanın samimiyetsizliği kanaatini ortaya koymuştur.

Harun ÇETİN

Bu haber 1547 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİYANET

MATURİDİ ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİNDEN "DİYALOG" VE "ILIMLI İSLAM" ÇIKTI!

MATURİDİ ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİNDEN MATURİDİ ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİNDEN “DİYALOG” VE “ILIMLI İSLAM” ÇIKTI!

KURAMER GERÇEĞİ! Maturidilik istismarı, Ehli sünnete karşı çalıştay

KURAMER GERÇEĞİ! Maturidilik istismarı, Ehli sünnete karşı çalıştay KURAMER GERÇEĞİ! Maturidilik istismarı, Ehli sünnete karşı çalıştay

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim