ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

irangercegi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 3

Toplam Tekil: 470536973
Toplam Çoğul: 711790638
Mustafa İslamoğlu Peygamberimizi ve İmamları suçluyor.

Mustafa İslamoğlu Peygamberimizi ve İmamları suçluyor.

Tarih 25 Kasım 2014, 22:29 Editör Yönetici

Yoldan çıkan kamyonun sağa sola çarptığı gibi birçok sapkınlığa imza atan M. İslamoğlu'nun bir yüzü daha..

M. İslamoğlu;Müctehidleri ve Rasulullah'ı (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)Yahudilere meyletmek ile suçluyor.

M.İslamoğlu “Yahudileşme Temayülü” kitabında: 

“Hayız konusundaki Nebevî yaklaşımın böyle algılanmayıp da, dua, zikir, ilim gibi ibadetlerden uzaklaştırılarak, mescide sokulmayarak, cemaatten ayrı tutularak, Kuran okuması yasaklanarak cezalandırılmayı hak eden bir “suç”, bir “günah”, bir “ayıp” gibi algılanması geleneksel anlayışa karışmış bir Yahudileşme eğilimidir” demektedir.

Kendisi bu sözleriyle hayızlı kadınların mescide girmelerinin, yine böylece cünüb ve hayızlı olanların Kur’ân-ı Kerîm okumalarının yasak olduğunu söyleyen müctehidleri ve onların bu husustaki dayanağı olan Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)i Yahudilere meyletmekle suçluyor ve Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)in 
yaklaşımının böyle olmadığını söylüyor. Halbuki Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) aşağıda zikredeceğimiz hadîs-i şerîflerinde hayızlı kadınların ve cünüb kimselerin mescide giremeyeceğini ve Kur’ân-ı Kerîm okuyamayacağını açıkça beyan etmektedir.

Nitekim Âişe (Radıyallâhu Anhâ)dan rivâyet edilen bir hadîs-i şerîfte Rasûlüllâh Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur: 

“Şüphesiz ben ne hayızlı, ne de cünüp için mescidi helâl etmiyorum.” 

(Ebû Dâvûd, Tahâret 93, No:232, 1/109)

Yine böylece İbn-i Ömer (Radıyallahu Anhumâ)dan rivayet edilen bir hadîs-i şerîfte Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur:

“Cünüp olan kimse ile hayızlı ve nifaslı olan kadın Kur'an okuyamaz.” 

(Dârekutnî, es-Sünen, 1/121, Tirmizî, Tahâret:98, no:131, 1/236, İbnü Mâce, Taharet: 9105, No:595-596, 1/195)

Cünübün ve hayızlının Kur’ân-ı Kerîm okuması bir yana Kur’ân-ı Kerîm’e dokunmasını bile Rabbimiz: “(Küçük-büyük bütün abdestsizliklerden) tertemiz kılınanlardan başkası ona dokunamaz” (Vâkıa Sûresi: 79) 

âyet-i kerimesiyle yasaklıyor.

Abdullâh ibni Ömer (Radıyallâhu Anhumâ) rivayete göre Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur:

“Kur’ân’a sadece abdestli olanlar dokunabilir.” (Taberânî, el-Mu‘cemü'l-Kebîr, No:3135, 3/205; İmâm-ı Mâlik, el-Muvatta’ Kur'ân:1, No:468, Sh.223, Dârimî, Talâk:3, No:2183, 2/602, Beyhakî, es-Sünenü'1-Kübrâ, No:409, 1/141, Dârekutnî, es-Sünen, 1/121, Hakim el-Müstedrek, No:6051, 3/552)

Abdurrahman ibni Zeyd (Radıyallâhu Anh)dan rivayet edildiğine göre; bir kere Selmân-ı Fârisî abdest bozmuş, arkadaşlarının yanına geldiğinde ona: “Abdest alsan da sana Kur’ân-ı Kerîm’den bir şeyler sorsak” demişler, o da onlara: “Sorabilirsiniz, ben Kur’ân-ı Kerîm’e dokunmaksızın size cevap verebilirim, çünkü Kur’ân-ı Kerîm’e 
ancak abdestliler dokunabilir” diye cevap verdikten sonra geride zikredilen âyet-i kerimeyi okumuştur. 

(Sa‘îd ibni Mansûr, İbnü Ebî Şeybe, el-Musannef, İbnü Münzir, Hâkim, el-Müstedrek, Suyûtî, ed-Dürru’l-mensûr, 14/223)

Ömer (Radıyallâhu Anh) Müslüman olmadan önce kızkardeşinin üzerine yürüdüğünde, daha sonra da ondan Kur’ân yazılı olan sayfayı kendisine vermesini istediğinde onun: “Sen abdestli değilsin, cünüplükten de yıkanmıyorsun, onun için Kur’ân-ı Kerîm’in yazılı bulunduğu sayfaya dokunamazsın” diye uyarıda bulunduğu 
hadîs-i şerîf kaynaklarında mevcuttur. 

(İbnü Sa ‘d, Ebû Ya‘lâ, el-Hâkim, el-Bezzâr, el-Beyhakî, Süyûtî, ed-Dürru’l-mensûr, 10/161, 14/256)

Şimdi İslamoğlu’na soruyoruz: 

“Sen bu beyanlarınla müctehidleri mi yoksa onların kaynağı olan Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)i mi, yoksa bu vahiylerin 
sahibi olan Allâh-u Te‛âlâ’yı mı Yahudileşme temayülü ile suçluyorsun?

O halde senden senedi zayıf bile olsa hayızlının mescide girebileceği veya cünüb kimsenin Kur’ân-ı Kerîm okuyabileceğine dair bir rivayet göstermeni bekliyoruz.”


Alıntı..

Bu haber 21749 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
MUSTAFA İSLAMOĞLU

MISTAFA GOLDZİHER YANİ MUSTAFA İSLAMOĞLU

MISTAFA GOLDZİHER YANİ MUSTAFA İSLAMOĞLU İslamoğlu'nu deşifre eden güzel bir yazı...

Mustafa İslamoğlu Peygamberimize müşriklerin dili ile sesleniyor

Mustafa İslamoğlu Peygamberimize müşriklerin dili ile sesleniyor Mustafa İslamoğlu Peygamberimize müşriklerin dili ile sesleniyor

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim