Mustafa İslamoğlu Kur'an ile nasıl aldatıyor – Adem'in babası çelişkisi


Açıklama: Mustafa İslamoğlu nasıl insanların imanı ile oynuyor, açık net bir delil... Düşünen beyinlere..
Kategori: MUSTAFA İSLAMOĞLU
Eklenme Tarihi: 15 Şubat 2016
Geçerli Tarih: 06 Aralık 2019, 00:44
Site: Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine site
URL: http://www.reddiyeler.com/detay.asp?haberID=370


Sizlere yazıyoruz, yazıyoruz… Sadece Kur’an, Kur’an bize yeter, Kur’an’a bakarak herkes istediğini anlar ve yorumlar deyip hadis ve sünnet inkarcılığı yapanların asıl amacının Müslümanları İslam’dan uzaklaştırıp dalalet yollarının içine çekmek istediğini bas bas bağırıyoruz.

   İşte size çok açık bir misal.

   Mustafa İslamoğlu önce “Adem’in babası da anası da yok” diyor, daha sonra “Adem’in babası da var” diyor.

   Açık bir şekilde çelişiyor. Fakat burada önemli olan husus, her iki söyleminde de“Kur’an böyle söylüyor” diyor.

   Buna “Kur’an ile aldatmak” mı diyelim, “Kur’an ile dalga geçmek” mi?

   İki söylemini de “Kur’an böyle diyor” diye destekliyor. O halde söylemlerinin birisinde Kur’an’a iftira ediyor değil mi? Yani biri doğru ise diğeri yanlış.

   Peki, her halükarda Kur’an’a iftira eden biri dinlenir mi? takip edilir mi? peşinden gidilir mi? Hiç mi aklınızı kullanmazsınız?

İŞTE O VİDEO


ÇAĞRI YAPIYORUZ

   Bu şahsı takip eden kardeşler! Bakınız, sizi yıllardır Kur’an’a çağırdılar fakat aslında Kur’an’dan kendi çelişkili anladıklarına çağırdılar. Kur’an bu adama değil Peygamberimize vahyoldu ve O’nun bize açıklaması istendi. Peygamberimize itaat etmekle, isyan etmemekle emrolunduk. O’nun haram kıldığını haram saymak, verdiği hükme razı olmakla emrolunduk. Peygamberiizi saf dışı bırakarak Kur’an’ı kendi heva ve heveslerine göre yorumlayan bu gibi insanlar her zaman çelişkiye düşecekler, sizi de düşüreceklerdir. Kur’an’a atılan iftiraya bilerek veya bilmeyerek rıza göstereceksiniz. Ve ahiretiniz mahvolacak.

   Akıl işte böyle durumlarda hak ile batılı ayırt etmeye yarar. Biz size tebliğ ediyoruz ki, gittiğiniz yol yanlıştır. Resulüllah’ın olmadığı, hadis ve sünnetin inkar edildiği hiçbir yol sizi Kur’an’a çıkartmaz.

   İman çok değerli bir nimettir, onu kaybetmeyi bu kadar kolay riske atmayın. Çünkü imandan bir akideyi konuyu inkar etmeniz halide dahi çıkabiliyorken, bu Mustafa İslamoğlu gibiler birçok akideyi konuyu inkar ediyorlar, hal böyle iken neden bile bile bu şahısların peşinden gider, kendinizi ebedi bir sıkıntının eşiğine atarsınız..

Gelin kardeşlerim, bu yanlıştan vazgeçin…


www.ihvanlar.net - www.reddiyeler.com