ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

irangercegi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 2

Toplam Tekil: 461546029
Toplam Çoğul: 699775012
Şiilerin Türkiye Planı Deşifre Oldu

Şiilerin Türkiye Planı Deşifre Oldu

Tarih 15 Nisan 2013, 00:28 Editör Yönetici

Şii İran'ın Türkiye üzerinde ki planlarının biri deşifre oldu..

İran’ın Irak merkezli Suriye ve Türkiye’yi de içine alan stratejik “şia” planının ayrıntıları deşifre oldu.

Sünni bölgelerde ‘Hüseyni türbeleri‘ oluşturmayı planlayan İran, özel turlar düzenleyerek Şiiler’i bu türbeleri ziyaret etmesi için teşvik ediyor.Şia mezhebini başta Irak olmak üzere Suriye’de hakim kılmak ve Türkiye’de canlandırmak isteyen İran’ın stratejik planı gün yüzüne çıktı.

Irak Başbakanı Nuri elMaliki’nin ‘örtülü’ desteğiyle Irak ve Suriye başta olmak üzere bölge ülkelerde Hüseyni türbeleri oluşturmayı planlayan İran’ın, Şii topluluğu oluşturmak ve Şia bilincini artırmak amacıyla kutsal değerler ve kutsal sayılan kişilerle ilgili stratejik planlar yaptığı ortaya çıktı.

ÖZEL TURLAR YAPILIYOR

Buna göre Şia’nın “Hüseyniler” olarak bildiği önemli dini şahsiyetlerin sözde mezarlarını bularak türbeler inşa ettiren İran, binlerce Şii’nin ziyaretini teşvik ediyor.

Bu türbeler tarihimezar bulundu iddiasıyla çoğunlukla Sünni mahallelerine sınır bölgeler oluşturuluyor. Bu kapsamda 19 sözde Hüseyni türbesinin oluşturulduğu Irak’ta Hüseyni mezarlarının ağırlıklı olarak Bağdat, Ramadiye, Samara, Kut ve Bağdat-Basra bölgesinde oluşturulduğu öğrenildi.

İran yönetimi Irak ve bögledeki Şiileri, bu türbeleri ziyaret etmesi için teşvik ediyor, özel turlar düzenliyor. Şii yönetiminin yenimezarların tanıtımı içinde özel broşürler hazırladığı ve radyolarda da tanıtım reklamları yapıldığı aktarıldı.

Stratejik “Şia-Hüseyni mezarları” planına Irak Başbakanı Nuri El Maliki’nin de ‘örtülü’ destek verdiği iddia ediliyor. Şii liderin, Irak ve civar bölgelerde bulunan Şia türbelerinin tanıtımı ve buralara ziyaretçi gelebilmesi için Türkmenistan, Tacikistan, Azerbaycan, Afganistan ve Körfez ülkelerine özel güvenlik koridorları oluşturduğu aktarılıyor.

Şii nüfusunun fazla olduğu Irak’takiMaliki yönetimini destekleyen İran’ın stratejik planı kademeli işliyor.

Türkiye’de analiz çalışması
Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, İran’ın ‘Hüseyni mezarlarına ilişkin planının Türkiye’de de işletildiği kaydedildi.

Plana göre, İranlı bazı isimlerin Doğu ve Güneydoğu’da Şırnak, Batman ve Bitlis’in de yer aldığı bazı illeri ziyaret ettiği,

Şia mezhebinin temsilcileriyle görüş alışverişi yaptığı ve bölgenin ‘SÜNNİ ‘ analizini çıkardığı kaydedildi.

Aynı çalışmanın Suriye üzerinde de yapıldığı ve bu çerçevede Şam’ın güneyindeki Süveyde kasabasında bir hüseyni türbesi oluşturulduğu öğrenildi.

 

Bu haber 20413 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
ŞİA MEZHEBİ-İRAN

TRT Ekranlarından Mezheplere Saldırı ve Şia'yı Kurtarma

TRT Ekranlarından Mezheplere Saldırı ve Şia'yı Kurtarma Pelin Çift İle Gündem Ötesi adlı program İsrail'in ve Vatikan'ın yapamadığını Devlet kanalından yapıyor..

Bu hafta hangi hayvanı anlatacaksın hoca? (Selefi adıyla IŞID tuzağı)

Bu hafta hangi hayvanı anlatacaksın hoca? (Selefi adıyla IŞID tuzağı) Bu hafta hangi hayvanı anlatacaksın hoca? (Selefi adıyla IŞID tuzağı)

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim