ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

irangercegi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
GÖRMEZ YİNE, İFTİRALAR DOLU FİTNESİNİ KUSMUŞ!

GÖRMEZ YİNE, İFTİRALAR DOLU FİTNESİNİ KUSMUŞ!

Tarih 08 Aralık 2019, 23:30 Editör Yönetici

ÖZELLİKLE SÜNNET/HADİSLER ÜZERİNDE BİRÇOK DEZENFARMASYONU NASIL YAPTIĞI BU YAZIDA..

GÖRMEZ YİNE, İFTİRALAR DOLU FİTNESİNİ KUSMUŞ!

Görmez’in kaleme aldığı çelişki dolu yazı şöyle:

“Pakistan’da bir hadis enstitüsünü ziyaret ettim. Binlerce öğrenci Ebû Davud’dan taharet (temizlik) konulu hadis ezberliyor, sular seller gibi okuyor. Lakin enstitüde abdest almaya temiz bir yer bulamadım.
• Abdest alınan yerde tavandan misvaklar sallanıyordu, dehşete düştüm.
• Hac sırasında kızımın fotoğrafını çekerken birkaç polis geldi, makineyi aldı, filmi çıkarıp attı. Neden yaptınız, dedim; haram dedi, hadis var, dedi. Her resim haram mı, dedim; evet dedi. Cebimden riyal çıkardım Kral Fahd’ın resmini gösterdim; “o başka”dedi.
• Hadis ve sünnet bir taklit ve kopyalama değildir. Peygambere tâbi olma meselesidir. Şekli olarak taklit etmenin bir kıymeti yoktur.
• Hadis ve Sünneti bir külliyat olarak değerlendirecek vasıfta olmayanların değerlendirmeleri ilmen muteber değildir.
• Bilgiye ulaşmanın kolaylaşmasıyla ve digital imkanların etkisiyle bir sokak fıkhı oluştu, akademisyenler bile artık sokak baskısı altında yorum ve değerlendirme yapıyor.
• Risaleti rivayetle, Rasulü râvi ile bir tutmamak lazım.
• İncili çoğaltınca hristiyanlığın başına gelenler, oryantalistler için ilham kaynağı oldu. Hadis ve sünnet işine girdiler, bu mevzudan ümmet içinde ihtilaflar yeşertmeyi planladılar. İngiliz şirketleri Hindistan’da hadis kitabı basmaya ciddi para aktardılar.
• Hadisler 3 asırlık hafızasıdır İslam tarihinin. Peygamberi, ashabı, tâbiini, olayları, mekanları, toplumsal faaliyetleri bulursun orada. Bu muazzam bir birikimdir. Hadisi devre dışı bırakınca hafızamızdan da oluruz.
• Hadis usulü öğrenmeden hadisleri değerlendirmek sakıncalı bir durumdur. Ciddi bir “usul” sorunu var.
• IŞİD, Fiten hadislerinden ortaya çıkmıştır.

Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ”

&&&&

TENKİDİMİZ VE GERÇEKLER

Yukarıdaki acitasyon örnekleri hep yalan. Pakistan’daki hadis enstitüsünü pislikle karalamak suretiyle, hadis ilmini karalıyor. Böylece hadisi karalamak somut ve canlı, yani etkili oluyor...

Görmez’in, başkasının anlattıklarına da ekler yaparak kendi görmüş gibi yalan söylediğini herkes tespit etmiş. Anlattığı din adına acitasyonların Çoğu da kurgu ve senaryo!

Birbirine ucu değmeyen cümleler...

Hadisi de hadis usulü de rezil ediyor.

Hadis kitaplarını ingilizler bastı, hristitanlar çoğalttı ne demek? Bu ümmet bu dini koruyamadı yani? Peki kuranı kim bastı o zaman? DİB başjanlığın döneminde kurduğun KURAMER, “Kuranı peygambere insanlar öğretti, muhammedin şahane eseri” yazıyor!

Hadis’siz olmaz ne demek? Hadisleti ingilizler çoğatilttı ne demek?

işid hadislerle doğdu ne demek?
Hadislere inanırsanız, işid’çi olursunuz demek değil mi?

Halbuki işid hadislerle de dinle de yetişmedi. Madein ABD olarak özel yetişdi, Bağdadi gibi, Bin ladin gibi, taliban gibi!

Bu ümmetin ortak aklı hiç olmamış mı?
Allah yalan mı söylüyor, “müminlerin yolu” diye haşa?

Asıl kendi yaptığı şu iş, dini ve kaynakkarı kötülemek, Oryantalist bir iş.
Ortantaliste atıf yaparak, oryantalistler şöyle dine zarar veriyor, yapmacık edesıyla kendini kamufle ediyor güya. Hırsızın, hırsızlığın kötülüğünü anlatarak kendini gizlediği gibi!

Oryantalistin kimliği belli, bundan kokayca korunulabilir de,
Ya içerden onların işini yapanlar?
En tehlikelisi içerdekiler değil midir?

Hem hadis usulü okuyun diyor, hehim de usulu oluşturulamamış diyor. Bu ne yaman çelişki?

Hadis şüpheli İse külliyat olarak neyi değerlendireceksin? Sana vahiy mi gelecek? Yoksa sen mi peygambersin?

Külliyat dediği de kendi genel değerlendlrmeleri. Bu değerlendirmeler din olacak. Tikel hüküm yok diyor. Yani ayrı ayrı haramları farzları silip kaldırıyor. Tikel hükümler bunlar.

Yerine kendi düşüncesiyle elde ettiği genel bir hüküm koyuyor. Fazlurrahman yöntemi.
Neticede din adına beşeri hukuku adres göstermiş oluyor.

İşi gücü, ulemayı kaynakları ve dini hükümleri iyi niyet görüntüsü içinde yalan ve iftiralarla taciz etmek ve insanları dinden soğutmak!

T. C. DİB Başkanı sıfatıyla İran’a gittiğinde Şii mollalar çok mu temizdi? Sahabeye mürted dedikleri in mi onları sevdin, Türk Milleti’nin DİB BŞK. olarak arkalarında namaz kıldın?

Türkiye’ye dönünce de Ekrem Keleş’le birlikte mollalara övgü yağdırdılar, onları örnek din adamı ilan ettiler.

Hac sırasında Arabın fotoğraf çekmeyi engellediği de yalan. Arab bir tarihe kadar kabeye fotoğraf makinesi sokmuyordu. Şimdi o da yok, müsade ediyor artık. Yalan söylüyor. Arapların fotoğraf çekmek  haram diye bir görüşü de yok. Burdan müttefekun aleyh olan hadise vuruyor, hocası hatipoğlu gibi.

“Hadisler 3 asırlık hafızasıdır İslam tarihinin. Peygamberi, ashabı, tâbiini, olayları, mekanları, toplumsal faaliyetleri bulursun orada” Ne demek?

Bu sözlerle işaret edilen mana şudur: Hadis dediğin peygambere ait değildir, kültürdür, tarihi bilgidir, bunda hikaye de vardır diyor. Böylece literatürü, muhaddisleri ravileri ve sünnetin kaynağını, çiğnemiş bitirmiş oluyor.

Halbuki hadisler birbir sahih, hasen zayıf  ve uydurma diye birbir tespit edilmiştir.

Görmez’in bu yöntemi, tam müsteşrik metodu.
Zira Sünnet’i doğrudan inkar ederseniz,  adama gavur derler...

Bu millet bu adamı daha da anlamazsa taş tapmuru bekliyorlar demektir! Allah korusun!

ALINTI

Bu haber 607 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
MEHMET GÖRMEZ

MUSA CARULLAH AFETİ VE MEHMET GÖRMEZ

MUSA CARULLAH AFETİ VE MEHMET GÖRMEZ MUSA CARULLAH GİBİ REFORMİSTİ TAKİP EDEN BİR HOCA!

GÖRMEZ, TABLO ÜZERİNDEN AYASOFYA ve PATRİKHANE İLİŞKİSİ

GÖRMEZ, TABLO ÜZERİNDEN AYASOFYA ve PATRİKHANE İLİŞKİSİ GÖRMEZ, TABLO ÜZERİNDEN AYASOFYA CAMİSİ'Nİ PATRİK'E "KİLİSE" MAHİYETİNDE HİBE EDİYOR!

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign