ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

irangercegi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 1

Toplam Tekil: 422369030
Toplam Çoğul: 649851565
KUDUS VE MESCİD-İ AKSA'NIN NERESİNDEYİZ..

KUDUS VE MESCİD-İ AKSA'NIN NERESİNDEYİZ..

Tarih 15 Aralık 2017, 00:47 Editör Yönetici

KUDUS VE MESCİD-İ AKSA'NIN NERESİNDEYİZ..

KUDUS VE MESCİD-İ AKSA’NIN NERESİNDEYİZ?..

 

A-TESPİT VE GÖZLEMLER

 

1-Merhum Esad Coşan Hoca Efendi’nin Feryadı

 

Merhum Esat Coşan Hoca Efendi, aşağıda linkini verdiğimiz vido konuşmasında yıllar öncesinden, Müslümanların Filistin problemini ve bu konuda bizim sorumluluğumuzu çarpıcı bir örnekle dile getirmektedir.  Rahmetli Şehit Esad Hoca Efendi bu bağlamında, Selahattin Eyyubi (rahmetullahi aleyh)’in başına siyah bir sarık sararak, kaşını da çatarak, “Filistin Hristiyanların zulmü altında ezilirken, bu mukaddes beldeyi esaretten kurtarana kadar gülmeyeceğim” dediğini anlatmakta ve şöyle demektedir:

 

 “Bir Müslüman kadın kafirlerin eline geçse, onu kurtarmak, tüm dünya Müslümanlarına farz olur, borç olur!”  (Bkz.  http://www.ahmetgelisgen.com/Video-Detay.aspx?ID=19#2123  )

 

Biz Müslümanlar ise bugün, rehavet içerisinde oturmuşuz, “Amerika Ortadoğu’da istediğini alamadı” yazılarını paylaşarak keyifli kahramanlıklar sergiliyoruz…

 

Çünkü, 2010 yılında Mardin’de Türkiye’nin İngiltere Büyükelçiliği vasıtasıyla İngiliz kuruluşu “GCRG”’nin, bizim evimizde bizim sırtımızdan düzenlediği sempozyum’la, “Ilımlı İslam” kapsamında, İslam’ın cihad emrini kaldırmıştık…

 

2- İngiltere Eliyle İslam’ın Cihad Emrini Kaldırmıştık (!)

 

İslam’ın cihad emrinin, “Mardin Sempozyumu” ile kaldırılma teşebbüsü için bkz.  http://www.ahmetgelisgen.com/Makale-Detay.aspx?ID=108#2043100610  ).

 

Merhum Esad Hoca Efendi, İngiltere eliyle bizim, cihad emrini kaldıracağımızı o zamanlardan bilebilseydi, belki bunları söylemezdi (!)…

 

2- Kudus ve Mescid-i Aksa’dan Taze Gözlemler

Tuğrul Selmanoğlu kardeşimizin Filistin’le ilgili taze gözlem ve gözyaşı dolu serjenişi için de şu kısa iki vidoya bkz.

 

a-     Kudüs'te Bulunan Tuğrul Selmanoğlu şu an ki Durumu Anlatıyor:

http://www.ahmetgelisgen.com/Video-Detay.aspx?ID=24#2098

 

b-    Tuğrul Selmanoğlu Kudüs geri dönüş:

http://www.ahmetgelisgen.com/Video-Detay.aspx?ID=23#2105

 

B- BİZE DÜŞEN

 

Filistin, Suriye, Yemen, Kerkük ve Irak gibi Ortadoğu coğrafyasının yanı sıra, Doğu Türkistan, Keşmir, Arakan, Mısır, Tunus ve Cezayir gibi pek çok İslam diyarı kan ağlarken; Türkiyemiz’de de “ılımlı İslam” neredeyse hedefine ulaşmak üzereyken; rutin faaliyetleri içerisinde kaybolmuş ve bu faaliyetler arasında uğraştıkları cami yapmak, okul yapmak gibi her devirde yapılabilen hayır işleriyle sorumluluklarını yerine getirdiklerini zanneden basiretli mü’minlere, ayrıca, yazı ve anlatılarında namaz, oruç ve hac gibi ilmihal bilgilerinden öte geçemeyen yazar çizer hoca efendilere ithaf olunur!.. İzninizle biraz daha ileri gidelim: Bu tür uyarıları yapmayı “fitne” olarak algılayan hoca efendilere ve müminlere de ithaf olunur!..

 

14.12.2017

 

Dr. Ahmet GELİŞGEN

Bu haber 519 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DR. AHMET GELİŞGEN

Ahmet Gelişgen Hoca Diyanet'e Geri Dönüşü - Takdiri İlahi

Ahmet Gelişgen Hoca Diyanet'e Geri Dönüşü - Takdiri İlahi Gelişgen hoca kendisine birçok haksızlıkların yapıldığı kuruma geri döndü..

GÖRMEZ'İN SÖYLEMLERİYLE, BAZI EYLEM VE YAZILARI ARASINDAKİ TUTARSIZLIK!

GÖRMEZ'İN SÖYLEMLERİYLE, BAZI EYLEM VE YAZILARI ARASINDAKİ TUTARSIZLIK! GÖRMEZ’İN SÖYLEMLERİYLE, BAZI EYLEM VE YAZILARI ARASINDAKİ TUTARSIZLIK!

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim